Merkelová na Hrad, volá šéfredaktor Respektu Tabery

02.08.2020 20:00

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery má za to, že po tom, co jsme zažili s prezidentem Milošem Zemanem, možná přišel čas úřad prezidenta zrušit. Jenže jedním dechem dodal, že poté, co úřad zastávaly takové osobnosti jako T. G. Masaryk nebo Václav Havel, není škoda úřad prezidenta rušit. A nabídl třetí možnost. Českou prezidentkou by se prý mohla stát současná německá kancléřka Angela Merkelová.

Merkelová na Hrad, volá šéfredaktor Respektu Tabery
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Projev kancléřky Angely Merkelové k opatřením proti šíření koronaviru, 18. března 2020
reklama

Technicky by podle Taberyho bylo snadné v Ústavě zrušit úřad prezidenta, takže Miloš Zeman by mohl přijít o úřad, ale vzhledem k tomu, jaké důvěře se těšili T. G. Masaryk, Edvard Beneš či Václav Havel, by to ze symbolického hlediska bylo jen těžko obhajitelné.

Je však také možné zvolit prezidentem někoho jiného.

Doma budeme hledat těžko, tak proč nezkusit pátrat za hranicemi? Vždy se dá někomu udělit občanství a je hotovo. A teď pozor. Už za rok bude bez práce jedna z nejúspěšnějších světových političek za posledních padesát let – Angela Merkel. Německá kancléřka skončí ve funkci (je v ní už patnáct let) a nechce znovu kandidovat. Přitom je v nejlepších státnických letech, před pár týdny jí bylo pouhých šestašedesát let,“ podotkl Tabery v Respektu.

Tabery má za to, že by Merkelová byla opravdu dobrou českou prezidentkou, protože mluví slušně, v politice má mnoho zkušeností, má kontakty na další světové lídry a navíc má pozitivní vztah k Česku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

7:53 „Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

„Tady je přece klíčová otázka i pro výsledek voleb, jak vláda zvládne očkování. Pokud, nejlépe do pr…