Merkelová před soud? Jaromír Soukup tohle dosud ještě nepustil

30.04.2019 12:25

V Mých zprávách moderátor a ředitel TV Barrandov opět vyhradil čas pro dotazy diváků. A opět se urodilo. Hnusné řeči od Fialy a Kalouska. Kavárna a havloidi. Jágr a Čína. Restituce. Jedna paní dokonce chtěla vědět, zda by neměla Angela Merkelová být pohnána před soud za stav Evropy. A další divák pro změnu vyzvídal, zda má Soukup ochranku, „protože v této zemi se může stát cokoliv“.

Merkelová před soud? Jaromír Soukup tohle dosud ještě nepustil
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Volejte šéfovi v Mých zprávách na TV Barrandov
reklama

„Vážený pane řediteli, zajímalo by mě, jestli jste poslouchal ty hnusné řeči Fialy a Kalouska na ČT2? Co tam plivali na naši současnou politiku,“ zněla první otázka na moderátora Mých zpráv. Soukup odpověděl, že se na tento pořad nedíval, ale otázku si zobecnil. Dodal, že opozice vždy kritizuje vládu, ale kritika je v Čechách specificky zaměřena na Miloše Zemana a Andreje Babiše, jsou obviňováni z toho, že jsou nedemokratičtí, dělají ostudu a táhnou republiku na Východ. „Tím se hloubí příkopy ve společnosti,“ konstatoval Soukup a dodal: „Mě se to samozřejmě dotýká a hluboce nelíbí, protože ty příkopy jsou naprosto zbytečné. U nás demokracie funguje výborně, máme svobodné volby, máme svobodu projevu, máme svobodu tisku. Žádné občanské svobody nejsou žádným způsobem limitovány.“

Anketa

Chcete, aby Babiš skončil za Čapí hnízdo v kriminále?

10%
78%
hlasovalo: 14762 lidí

Další otázka byla aktuální. „Jak reaguje pražská kavárna a havloidi na to, že Jágr jel s prezidentem do Číny?“ Soukup konstatoval, že Jágr jel do Číny s prezidentem, neboť Čína bude hostit zimní olympijské hry. „Hovořil tam o zimních olympijských hrách a hokeji. Co je na tom špatného? Všude na světě by takováto sportovní celebrita, pokud by byla pozvána prezidentem na návštěvu země, kde se budou brzy konat zimní olympijské hry, byla samozřejmou součástí delegace,“ tvrdil moderátor. Prý by pochopil, kdyby ta kritika směřovala k tomu, co Jágr v Číně říkal, ale takhle se mají kritici obrátit na Olympijský výbor, který hry Číně „přidělil“.

„Pane Soukupe, chtěl jsem se zeptat, jestli máte nějakou ochranku? Protože v našem státě je možný všechno, tak abyste se těch prezidentských voleb dožil ve zdraví a abyste nebyl dva metry pod zemí,“ zněla další otázka. Soukup poděkoval za starost a odpověděl, že se kdyžtak ubrání a má kdyžtak svého řidiče Josefa, který by ho bránil také. Ale dodal, že horší jsou útoky „bílých límečků“ a médií, kteří se z něj prý snaží udělat zrůdu, protože do své televize zve Miloše Zemana a v Mých zprávách říká své názory. Ale dodal, že ho to občas unavuje.

Fotogalerie: - Praha TV na Vltavě

Tisková konference televize Praha TV se konala na ...
V popředí zdobené talíře s námořnickou tématikou
Na stěně Lucerna
A za oknem trochu pošmourno
Tisková konference televize Praha TV se konala na ...
Ředitel televize Praha TV Přemysl Svora

Další divák se ptal, zda Soukup své zprávy myslí vážně, „nebo je to jenom sranda“. „Myslím to vážně, Moje zprávy jsou publicistický pořad, kde komentuji události, které se staly v posledních 24 hodinách, a statisíce diváků to oceňují. Zkuste se na to podívat nezaujatě a uvidíte, že to není tak špatné,“ řekl moderátor a dodal, že jeho zpravodajství je potvrzením, že v Čechách existuje svoboda slova.

„Proč mám platit církevní restituce, když jsem jim nic neukrad?“ dostal Soukup další otázku. A odpověděl, že křivda vůči církvím je objektivní fakt a s jejím odčiněním se otálelo. Ale že částka 59 miliard korun, na kterou vyčíslila Nečasova vláda restituce za majetek, který nelze církvi vrátit, je podle některých odborníků a politiků nadhodnocená. A nyní se uvidí, zda zdanění církví neshodí Ústavní soud.

Divačka, jež Soukupovi popřála „všechno nej“, měla taktéž zajímavou otázku: „Jestlipak by paní Merkelová neměla být pohnána před Evropský soud k zodpovědnosti za to, že se nám sem do Evropy natáhli musulmani, protože ty nás tady chtěj obsazovat, vnucovat nám svůj životní styl, svoji víru a vyloženě nás likvidovat, naši evropskou kulturu.“ Moderátor k tomu konstatoval, že první vlna migrace byla nezvládnutá a Merkelová a další západní politici si mysleli, že se jedná opravdu o válečné uprchlíky. Ale že by mohla být postavena před soud, k tomu byl Soukup skeptický. „Ona postupovala v rámci německé ústavy, v rámci svých pravomocí, tam je spíše otázkou, jak rozhodnou němečtí voliči,“ odpověděl Soukup a pravil, že Merkelová za svá rozhodnutí ponese především politickou odpovědnost.

A na závěr přišla jedna prosba. „Dobrý den, pane řediteli. Mohl byste, prosím, na stanice skupiny Barrandov nakoupit nějaké kvalitní akvizice? Na to, co teď vysíláte, se opravdu nedá dívat, děkuji.“ Soukup to vysvětlil tak, že zahraniční pořady, které ještě nebyly nadabovány jinou televizí, by musel nechat nadabovat, což stojí peníze a kanály Kino Barrandov a Barrandov Krimi mají dobrou sledovanost a zadoufal, že diváka uspokojí seriál Zákon a pořádek.

Celý pořad ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

22:21 V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

Česko není aktuálně jedinou zemí, která se potýká s hrozbou kolapsu zdravotnického systému v důsledk…