Merkelová přijala odpovědnost za volební propad. A k uprchlíkům následně řekla...

05.09.2016 18:20

V Číně skončil summit zemí G20, před jehož konáním apeloval čínský prezident na světové lídry, aby se vyhnuli prázdnému tlachání. A tudíž se politici rozhodli podpořit růst globální ekonomiky a bojovat proti protekcionismu. Německá kancléřka Merkelová v mezičase stihla okomentovat výsledky voleb.

Merkelová přijala odpovědnost za volební propad. A k uprchlíkům následně řekla...
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová
reklama

Lídři nejvyspělejších zemí světa se sjeli do Číny na summit G20, kde o víkendu podepsali společné prohlášení. Chtějí bojovat s obchodním protekcionismem a podpořit globální růst, zároveň však chtějí také dosáhnout toho, aby Čína nepřeplňovala trh levnou ocelí.

„Musíme udělat víc pro uvolnění potenciálu dlouhodobého růstu,“ řekl čínský prezident Si Ťin-pching s tím, že je třeba vystříhat se krátkodobých opatření a myslet na budoucnost.

Christine Lagardeová, která v současnosti vede Mezinárodní měnový fond, poznamenala, že se G20 shoduje ve snaze posílit globální růst, který byl z jejího pohledu v posledních několika dekádách příliš slabý. Také zdůraznila nutnost zavádění strukturálních reforem.

Lídři G20 dále uvedli, že odsuzují „protekcionismus v obchodě a investicích ve všech jeho formách“, a zařekli se, že nebudou hýbat svými měnami ve snaze posílit vývoz. Mimo jiné i trvali na zvýšení pomoci pro migranty a ty země, které je přijímají.

K tomu se během summitu vyjádřila i Merkelová, která nejprve s politováním přijala odpovědnost za porážku CDU v boji s AfD o druhé místo v německých zemských volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku, dále však dodala, že věří, že doposud činila správná rozhodnutí.

Uvedla také, že ji výsledky voleb neuspokojují, přesto však trvala na vstřícnosti vůči uprchlíkům a zrychlení deportací neúspěšných žadatelů o azyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Čaputová volala českým lékařům. Jak to zvládáte? starala se

14:33 VIDEO Čaputová volala českým lékařům. Jak to zvládáte? starala se

Koronavirová čísla ukazují, že Česko je momentálně poznamenáno epidemií nejvíc z celé EU a v přepočt…