Merkelová slíbila Turkům urychlení víz a přístupových rozhovorů

18.10.2015 21:14 | Zprávy
autor: čtk, mp

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes slíbila v Ankaře, že se Berlín zasadí o urychlení procedur v udělování víz tureckým občanům a také rozhovorů o vstupu do Evropské unie. Učinila tak ve snaze dosáhnout dohody s Tureckem ohledně zastavení přílivu uprchlíků do Evropy přes jeho území.

Merkelová slíbila Turkům urychlení víz a přístupových rozhovorů
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Šéfka německé vlády rovněž vyjádřila naději, že Turecko po předčasných listopadových volbách vyvine úsilí k usmíření se separatistickými Kurdy, s nimiž turecká armáda oživila ozbrojený konflikt.

Také podotkla, že je ve společném zájmu EU a Turecka politické vyřešení syrské občanské války, kvůli které se v posledních letech vzedmula uprchlická vlna. Její následky nepociťují už jen státy sousedící se Sýrií, ale i Evropa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vysoká novinářská úroveň, smějí se Šídlovi. Proč se trápit fakty?

8:26 Vysoká novinářská úroveň, smějí se Šídlovi. Proč se trápit fakty?

Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo se posmíval počínání politiků nové vládní koalice AN…