Merkelová velmi pochválila Bohuslava Sobotku

25. 8. 2016 15:54

Premiér Bohuslav Sobotka i kancléřka Angela Merkelová přiznali na společné tiskové konferenci, která následovala po jednání na Úřady vlády v Praze, že v otázce celoevropského přerozdělování migrantů nemají obě země stejný názor a nic na tom nezměnilo ani čtvrteční jednání.

Merkelová velmi pochválila Bohuslava Sobotku
Foto: archiv
Popisek: Angela Merkelová a Bohuslav Sobotka

Sobotka i Merkelová ve svých shrnutích čtvrtečního jednání nejprve vyzdvihli oblasti, v nichž obě země úspěšně spolupracují, jako jsou hospodářství, infrastruktura, věda a výzkum či bezpečnostní oblast a zdůraznili, že do budoucna tuto spolupráci hodlají dále rozšiřovat.  

Německá kancléřka rovněž ve svém projevu ocenila premiéra Bohuslava Sobotku, který se prý osobně zasadil o to, aby se česko-německé vztahy zlepšily.

Vzájemné vztahy obou zemí nicméně kalí migrační krize, kde se Česko s Německem rozchází v pohledu na povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků. Česko s nimi nesouhlasí. Kancléřka na toto konto uvedla, že Česko se nachází ve středu Evropské unie, a proto toto téma vnímá jinak než okrajové státy schengenu, které čelí náporu uprchlíků. Merkelová nicméně věří, že se podaří rozdílné názory překonat a problém s migrací vyřešit.

Český premiér objasnil, že obavy lidí ve střední a východní Evropě plynou z toho, že uprchlíci přicházejí z nábožensky a kulturně odlišných oblastí, kde ještě navíc působí celá řada teroristických skupin. Strach Středo- a Východoevropanů rovněž dle Sobotky posilují nepovedené případy integrace přistěhovalců v zemích západní Evropy, které ústí v radikalizaci druhé či třetí generace migrantů.

Na závěr představitelé vlád odmítli zmírnění protiruských sankcí. Merkelová i Sobotka soudí, že bez pokroku v plnění minských dohod nelze hovořit o revizi sankcí, k čemuž prozatím nedošlo. Kancléřka poukázala na to, že na Ukrajině v létě došlo spíše ke zhoršení situace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

17:22 Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

Publicista Zdeněk Holásek ve svém posledním komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz přemítal o budouc…