Městy procházely protesty proti Benešové. Pirát Pikal vyrazil do Olomouce vykládat, že není odbornice

29.04.2019 20:43 | Zprávy
autor: rak

Na mnoha místech České republiky se dnes konají demonstrace proti ovládnutí justice jmenováním Marie Benešové do funkce ministryně spravedlnosti a též proti osobě premiéra Andreje Babiše. Demonstrace naplánovala iniciativa Milion chvilek pro demokracii, jejíž protestní shromáždění právě vrcholí na Staroměstském náměstí v Praze, kde jakožto i v dalších městech protestují tisíce lidí. Účastníci akcí jsou vybaveni transparenty namířenými proti premiérovi a prezidentovi a během shromáždění dochází i ke zvonění klíči a v Brně si demonstranti kromě vlajek vzali i červené trenýrky.

Městy procházely protesty proti Benešové. Pirát Pikal vyrazil do Olomouce vykládat, že není odbornice
Foto: Vít Hassan
Popisek: „Pochod Za slušné Česko“ z Hradčanského náměstí přes Národní třídu na Staroměstské náměstí

Na pražském Hradčanském náměstí se v pondělí shromáždily stovky lidí, kteří před 18. hodinou za hlasitého pískotu a skandování hesel jako „Nezávislost justice“, „Bureše do koše“ či „Nejsme slepí“ vyrazili směrem ke Staroměstskému náměstí. Podle organizátorů se protestního pochodu zúčastnily čtyři tisíce lidí a na Staroměstském náměstí čekalo dalších deset tisíc demonstrantů.

Organizátoři protestní akce na svém facebookovém profilu Milion chvilek pro demokracii uveřejnili příspěvek: „Nejsme slepí.“ „Policie navrhla obžalovat premiéra. Ten prohlásil, že je to účelový komplot, a nechal vyměnit ministra spravedlnosti, pod nějž spadají státní zástupci a soudci, kteří rozhodnou o premiérově vině, či nevině.“ A dodávají: „Tohle smrdí největším zásahem do justiční moci od listopadu 1989. Tady už nejde jen o Čapí hnízdo. Tady jde o přežití právního státu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…