Metnar se před novináři omluvil za chyby ve své diplomce. Odstupovat nehodlá

27.07.2018 14:28

Ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar předstoupil v pátek odpoledne před novináře, aby se vyjádřil ke spekulacím, že možná také nepovoleně opisoval ve své diplomové práci. Metnar obvinění odmítá. Na tiskové konferenci zdůraznil, že vysoká škola v Ostravě a další odborníci se za něj postavili.

Metnar se před novináři  omluvil za chyby ve své diplomce. Odstupovat nehodlá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar
reklama

V posledních pár dnech prý Metnar prožíval nelehké období. „Věřte mi, nebylo to lehké období, byť jsem si věřil, že jsem k tomu přistupoval svědomitě a poctivě,“ oznámil Metnar.

„Rád bych se touto cestou omluvil jak veřejnosti, tak autorovi, že jsem nesprávně citoval z publikace, kterou jsem uvedl v seznamu použité literatury. Před více jak 14 lety jsem udělal chybu, teď mě to mrzí a omlouvám se za to,“ pravil ministr.

To však podle Metnara nic nemění na tom, že se nedopustil plagiátorství, byť mohl citovat přesněji. Na tom se shodli odborníci z Policejní akademie, z ostravské univerzity i specialisté z VŠE. To vede ministra k závěru, že premiéru Babišovi svou rezignaci nenabídne. Metnar také doufá, že občané vezmou v potaz jeho dlouholetou práci v oblasti bezpečnosti. Za klíčový skutečně považuje fakt, že podle odborných posudků jeho práce není plagiátem.

Daniel Stach z České televize chtěl od ministra slyšet, jestli si je jist, že se v práci už nenalézá žádná věta, kterou by bylo možné označit za plagiát. Ministr se odvolal na výše zmíněné odborné posudky. Stach však svou otázku položil znovu a v tu chvíli se ministra zastal jeden z jeho spolupracovníků. „Pane Stachu, já myslím, že vám pan ministr už odpověděl,“ zaznělo od Metnarova podřízeného. „Já myslím, že ne, právě,“ kontroval Stach. Než se však mohla slovní přestřelka více rozvinout, tisková konference byla ukončena. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…