Metrostav sice dokončil stavbu pražského tunelu Blanka, práce na něm ještě nekončí

30.09.2014 9:56 | Zprávy
autor: vam, čtk

Stavební firma Metrostav dnes v souladu s výrokem rozhodčího soudu dokončí stavbu tunelového komplexu Blanka. ČTK to řekl mluvčí společnosti František Polák. Práce na klíčové dopravní stavbě tím ale nekončí. Firma ČKD Praha DIZ musí ještě nainstalovat technologie nutné pro provoz tunelu. Termín zprovoznění tak zatím není znám. Stavba vyjde Prahu na 36,9 miliardy korun.

Metrostav sice dokončil stavbu pražského tunelu Blanka, práce na něm ještě nekončí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelu Blanka

Termín dokončení stavební části díla stanovili rozhodci, kteří řešili spor mezi Prahou a Metrostavem týkající se nezaplacených faktur. Arbitráž minulý týden skončila. Arbitři v průběhu několikaměsíčního řízení nařídili Praze zaplatit kolem pěti miliard korun. Obdobný spor vede město se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb (IDS).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ubližují Petru Pavlovi, tvrdil Rychetský. A přišly mu vzkazy z minulosti

13:00 Ubližují Petru Pavlovi, tvrdil Rychetský. A přišly mu vzkazy z minulosti

„Je těžké mít v úctě prezidenta, který kašle na Ústavu i většinu voličů. Vzpomeňme si, jak se choval…