Mezi ČSSD a TOP 09 probíhají jednání o spolupráci, tvrdí komunistka Vostrá

09.10.2013 17:45

V dalším díle Dvaceti minut Radiožurnálu představil moderátor Jan Pokorný místopředsedkyni KSČM Miloslavu Vostrou, která kandiduje na druhém místě středočeské kandidátky. Strana chce pro lidi úplnou zaměstnanost a hodlá se proinvestovat z krize. Například pomocí cílených státních projektů na vývoj nových průmyslových technologií. Vostrá také znovu mluvila o možné povolební spolupráci ČSSD s TOP 09.

Mezi ČSSD a TOP 09 probíhají jednání o spolupráci, tvrdí komunistka Vostrá
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Vostrá poukázala na to, že komunisté usilují o sociálně spravedlivou společnost. „Každý volební program není programem krátkodobým, ale spíš střednědobým. V případě našeho úspěchu ve volbách se vše nezmění jako mávnutím kouzelného proutku,“ upozornila své voliče.

Příkladem států, kde taková společnost funguje, jsou podle Vostré severské země. „Všechno záleží na stavu ekonomiky a na jejím rozvoji,“ dodala.

Měla by být práce pro toho, kdo pracovat chce

V KSČM také chtějí prosadit právo lidí na práci. Strana plánuje nejlépe stoprocentní zaměstnanost. „Měla by být práce pro toho, kdo pracovat chce. Máme vysokou míru nezaměstnanosti v některých regionech. Cílem je úplná zaměstnanost,“ tvrdí Vostrá. Takového cíle lze dosáhnout například pomocí pobídek pro zaměstnavatele.

Pokud budou chtít komunisté sociálně spravedlivou společnost, potřebují k tomu výkonnou ekonomiku. K tomu by se dopracovali skrze investice do vědy a výzkumu. Například vypisováním cílených státních projektů na technologie v průmyslových odvětvích.

Koketuje Sobotka s TOP 09? Máme o tom informace

V pořadu ČRo se Vostrá znovu vyjádřila ke svému tvrzení, které prohlásila v ParlamentníchListech.cz, že šéf ČSSD Bohuslav Sobotka koketuje s TOP 09 o vytvoření koalice. V KSČM prý mají informace, že jednání nadále probíhají. Politička ale netuší, do jaké míry jsou oficiální.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ratlík Babiš. Byl to Zemanův plán? ptá se publicista. A ještě něco k ČSSD

16:41 Ratlík Babiš. Byl to Zemanův plán? ptá se publicista. A ještě něco k ČSSD

Někteří komentátoři tvrdí, že na stávající vládní krizi je nejvíc bita ČSSD, protože nemá šanci vybr…