Mezi lidmi sílí zájem o zbraně, hlásí předseda Úsvitu Lidinský

18. 11. 2015 18:26

Předseda Úsvitu-Národní koalice Miroslav Lidinský zavítal do středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls a oznámil, že tajné služby mají dost informací o tom, co nám může hrozit, ale politici podle toho nejednají. Zásadní úlohu prý neplní ani veřejnoprávní média

Mezi lidmi sílí zájem o zbraně, hlásí předseda Úsvitu Lidinský
Foto: Úsvit - národní koalice
Popisek: Miroslav Lidinský

„Bezpečnostní složky jsou v obraze, ale domnívám se, že je velká chyba, že se to nekomunikuje na území Evropy. Bezpečnostní opatření jsou špatně komunikovaná. To je věc především veřejnoprávních médií,“ podotkl hned na úvod host.

Mezi lidmi prý sílí zájem pořídit si zbraň nebo se zdokonalit v umění sebeobrany. Česko si však zároveň musí položit otázku, co dál. „Musíme se ptát, kde chceme být za padesát let,“ upozornil Lidinský. Pokud se budeme snažit pomoci každému, můžeme vypadat jako dnešní Francie nebo Velká Británie, varoval Lidinský.

Potomci migrantů jsou frustrováni a nepokládají svou novou zemi za svůj domov. A tady vzniká prostor k radikalizaci. Tato radikalizace vede k tomu, že islamisté ubližují Evropanům, kteří se jim snaží pomoci. „My se přitom pořád domníváme, že nejvíc potřebují pomoci ti, kteří zůstávají v táborech v Sýrii a tak podobně, ne ti dobře živení mladí muži.“

EU by proto měla zřídit záchytné tábory mimo své území a v těchto táborech rozhodnout, koho přijmeme a koho ne. Pokud nezačneme jednat podle toho, může do Česka přijít podobný pogrom a může nás to zaskočit, pokud na to nebudeme připraveni.

V závěru zdůraznil, že neštěstí v Paříži je strašlivé a soucítí s příbuznými obětí. Ale to nic nemění na tom, že česká politická scéna musí spolupracovat při řešení migrační krize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

7:19 Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

Ekonom Lukáš Kovanda varuje před potenciální ekonomickou katastrofou, která se dotkne každého Čecha.…