Michal Hašek a Noční vlci! Kalenský v americkém Kongresu udával jména politiků. A exhejtman teď vrací úder

26.07.2019 21:51 | Zprávy

Analytik think-thanku Atlantic Council Jakub Kalenský se nedávno na půdě amerického Kongresu nechal slyšet, že Česko je zemí, která má poněkud prokremelského prezidenta. A pustil se nejen do něj, na paškál si vzal i další politiky, například bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD), který podle Kalenského také přispívá svým vystupováním k pronikání fake news a ruské propagandy do hlavního informačního proudu. „Závěry pseudoexperta Kalenského jsou manipulativní a neměří všem stejným metrem,“ zní Haškova reakce.

Michal Hašek a Noční vlci! Kalenský v americkém Kongresu udával jména politiků. A exhejtman teď vrací úder
Foto: Archiv PL
Popisek: Emeritní hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek

Podle analytika think-thanku Atlantic Council Jakuba Kalenského dávají vlivní představitelé evropských států často se opakující prokremelské propagandě legitimitu a šíří tyto zprávy mezi nové publikum. Jako jednoho z těch, kdo v minulosti opakoval „ruské lži“, zmínil Kalenský na půdě amerického Kongresu českého prezidenta Miloše Zemana. „Pocházím ze země, která má poněkud prokremelského prezidenta,“ sdělil přítomným Kalenský.

V té souvislosti poukázal na zprávu o tom, že novičok se vyráběl kromě Ruska také v Česku, která se začala šířit po útoku na Sergeje Skripala. „Český prezident byl jedním z prvních, kdo tuto dezinformaci zopakoval. Ruská dezinformační mašinerie pak hned začala opakovat větu: Jak dokonce připustil český prezident, že Češi vyrábějí novičok,“ uvedl Kalenský. Podle jeho slov je nutné veškeré dezinformace dokumentovat, šířit o nich osvětu, ale také trestat viníky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jan Kuchař byl položen dotaz

zdravotní péče

Pane Kuchaři, nemyslíte, že na to vašem návrhu je smutná jedna věc, a to, že tu chybí dostatečná zdravotní péče, a že je třeba kvůli ní jezdit za hranice? Ono totiž problém není jen na hranicích, ale skoro všude, a to i ve městech. Lékařů je prostě málo. A co s tím vaše vláda udělala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Všichni sousedi Ukrajiny v ohrožení. Válka se prý rozšíří

9:00 Všichni sousedi Ukrajiny v ohrožení. Válka se prý rozšíří

Podle novináře Davida Ignatiuse hrozí, že se válka na Ukrajině přes tajné operace přelije do zbytku …