Michal Hašek burcuje voliče pro ČSSD. Popsal vše, co na ně sešlou PirStan a SPOLU. Hrozba Kalouskem

04.10.2021 17:05

Náměstek ministra vnitra Michal Hašek (ČSSD) apeluje na občany, aby volili sociální demokracii a u voleb kroužkovali matadory Kateřinu Valachovou nebo Zdeňka Škromacha. „Máme jako jediní konkrétní a reálný program, nikoliv jen prázdné fráze,“ tvrdí Hašek a slibuje lidem, že ČSSD vyřeší bydlení, růst důchodů a minimální mzdy, zdravotnictví, dopravu nebo školství. Podle posledních průzkumů má sociální demokracie našlápnuto nad potřebných pět procent pro vstup do Sněmovny.

Michal Hašek burcuje voliče pro ČSSD. Popsal vše, co na ně sešlou PirStan a SPOLU. Hrozba Kalouskem
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Michal Hašek na sjezdu ČSSD

„Následující řádky jsou určeny pro ty, kdo jsou či uvažují být voliči levice, resp. sociální demokracie,“ píše Hašek na Facebooku v příspěvku přeplněném smajlíky a ubezpečuje, že na jeho přátelství nemají stranické preference vliv.

Hašek upozorňuje, že ČSSD je při síle, ačkoliv ji mnozí odepisují. „Část politické konkurence i médií sociální demokracii odepsala nebo to dělá v těchto dnech. Já však říkám NE, je to předčasné,“ má jasno Hašek a poslední průzkumy mu dávají za pravdu.

Hned čtyři agentury zabývající se měřením veřejného mínění a volebními preferencemi, které své výzkumy zveřejnily v minulých dnech a hodinách, řadí se svými výsledky sociální demokracii mezi strany, které voliči do Sněmovny vyšlou.

Agentura Median, jejíž výzkum publikovala pondělní MF Dnes, přisuzuje ČSSD 5,6 procenta, průzkum společnosti Sanep dává sociálním demokratům 6,1 procenta, Phoenix Research 5,6 procenta a podle společnosti Kantar CZ má ČSSD volební potenciál devět procent.

Sociální demokracie si podle Haška zaslouží od lidí dostat hlas, protože za posledních dvacet let vykonala spoustu dobrého a s tím špatným se umně vypořádala. „ČSSD je opět tradiční autentickou levicovou stranou bez experimentů třetích cest a pokusů nadbíhat tematicky liberální pravici. ČSSD hájí opět zájmy lidí práce, ať už těch s nejnižšími příjmy nebo rodin s dětmi či seniorů. Základem naší politiky je SOLIDARITA. Těch bohatých s chudými, zdravých s nemocnými či mladých se starými,“ spouští Hašek chválu na ČSSD.

Anketa

Přesvědčujete své okolí o tom, koho má a nemá volit?

72%
hlasovalo: 26201 lidí
„Máme jako jediní konkrétní a reálný program, nikoliv jen prázdné fráze, a dáváme jasné konkrétní závazky pro naše budoucí kroky. Neunavujeme vás dlouhými bezobsažnými politologickými traktáty, ale nejsme ani demagogové snažící se překřičet ostatní za každou cenu. Nabízíme vám ochranu vašich životních jistot, které možná považujete za samozřejmé, ale zejména česká pravice nikoliv,“ opírá se Hašek zejména do středopravých koalic SPOLU a Pirátů se Starosty.

Poté již Hašek vypočítává, co všechno plánuje sociální demokracie zlepšit. „Chceme zastropování věku odchodu do důchodu v 65 letech a důstojné penze pro seniory včetně možnosti předčasného odchodu do důchodu pro náročné profese. Chceme spravedlivé odměňování ve veřejném i soukromém sektoru, které znamená, že nebude klesat reálná mzda či plat kvůli inflaci a že minimální mzda se zvýší alespoň na 18 tisíc Kč,“ seznamuje Hašek lidi s programem strany v rámci jednoho dlouhého příspěvku.

„Chceme pro lidi důstojné pracovní podmínky odpovídající 21. století a evropským standardům, tedy např. pět týdnů dovolené či postupný přechod na čtyřdenní pracovní týden bez krácení ohodnocení. Chceme, zvlášť po covidu, aby se v naší zemi dále rozvíjely moderní veřejné služby – zdravotnictví, školství, sociální péče, veřejná doprava a dopravní obslužnost, ale i bezpečnost v nejširším smyslu, kde patříme mezi deset nejbezpečnějších zemí vůbec,“ pokračuje Hašek.

Zvláštní důraz prý ČSSD klade na dostupnost bydlení, které ve svém programu akcentují téměř všechny strany. „Dostupné bydlení, které se naposledy v naší zemi masivně podporovalo za vlád ČSSD mezi lety 1998–2006, chceme podpořit formou obecního nájemního bydlení či výstavby DPS. Máme připravenu moderní legislativu, která umožní dostupné bydlení mladým, rodinám s dětmi i seniorům za cenu nižší o cca třetinu oproti nynějším developerským cenám, téměř nedostupným pro normální lidi. Inspirovali jsme se v Británii či v Rakousku, kde speciálně ve Vídni sociální demokracie perfektně řeší bydlení už desítky let,“ slibuje Hašek.

Sociální demokracie je podle něj zárukou toho, že se budoucí vláda neurve doprava a nebudou se opakovat škrty jako za vlády Petra Nečase s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. „Nedojde k privatizaci veřejných služeb či významných státních podniků, jak naznačují výroky kandidátů z ODS či TOP 09 (České dráhy, Česká pošta, Budvar, v minulosti také Lesy České republiky atd.),“ pokračuje ve slibech Hašek.

Ten na rozdíl od některých lidí, kteří ČSSD opustili, prý této straně stále pevně důvěřuje, protože jde o nejstarší politickou stranu v zemi. „A chci požádat vás, levicové voliče nejen z jižní Moravy, abyste zvlášť letos, kdy jde opravdu o hodně, našli v pátek či sobotu půl hodiny a šli jste k volbám, za sebe, za vaše děti i vaše vnuky. Sociální demokracie má číslo 5,“ apeluje Hašek.

Pro lidi z Jihomoravského kraje Hašek dodává, aby se nebáli kroužkovat, a ovlivnili tak preferenčními hlasy složení Sněmovny. „Já to udělám a dostanou je náš krajský lídr Roman Onderka, okresní lídr Lukáš Vágner, emeritní ředitel ČRo Brno a rozhlasák, otec Moravské rodiny Jaromír Ostrý, a zkušený právník a vysokoškolský pedagog Petr Kolman. Doporučuji vám jako emeritní hejtman nejkrásnějšího kraje i naše matadory Kateřinu Valachovou či Zdeňka Škromacha a Jiřího Jandu, se kterými se mi výborně spolupracovalo ve prospěch vás, Jihomoravanů, a celého našeho kraje,“ vyjmenoval všechny své oblíbence Hašek a dodal, že i přes „pomluvy nervózní konkurence ČSSD žije“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

20:16 „Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

REPORTÁŽ „Nikdo jiný není!“ Ke kandidatuře na prezidenta přesvědčovali lidé před domem kultury v Bře…