Michal Hašek uznal porážku: Já z politiky neodejdu. A ten nejmenovaný pan dopravce, co se teď raduje...

08.10.2016 19:32

Michal Hašek (ČSSD) se na tiskové konferenci vyjádřil k jihomoravskému Waterloo sociální demokracie na jihu Moravy. ČSSD sice skončila třetí, což nezní nijak zle, jenže táhla do politického boje s jasnou představou vítězství. A to se nepodařilo. Českem se podle Haška přehnala po oranžové tsunami další velká tsunami, jen je to tentokrát tsunami Agrofertu.

Michal Hašek uznal porážku: Já z politiky neodejdu. A ten nejmenovaný pan dopravce, co se teď raduje...
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Michal Hašek

„Na prvním místě chci poblahopřát vítězi voleb, kterým je hnutí ANO Andreje Babiše a pana Bohumila Šimka. Sociální demokracie šla do voleb s ambicí obhájit vítězství,“ konstatoval Hašek. Upozornil na negativní kampaň, která proti němu byla vedena a on i tak získal sedm tisíc preferenčních hlasů.

Obratem všechny ujistil, že se nechystá zmizet s politiky. Dál hodlá v oranžovém tričku ČSSD hájit zájmy voličů, protože dosud v těchto barvách čtvery volby vyhrál. „Máme zájem účastnit se na další správě kraje. Chci poděkovat lidem, kteří mi dali preferenční hlas. Děkuji za hlas 7 tisíc občanů. To pro mě neznamená, že bych chtěl skončit v politice. Budu dál v oranžovém tričku hájit ČSSD,“ zdůrazňoval na tiskové konferenci.

Otázkou je, zda to bude Haškovi umožněno, když ho především Andrej Babiš (ANO) vykresloval jako hlavní symbol zla v krajích. Hnutí ANO tak s Michalem Haškem uzavře koalici jen těžko.

„Bylo mi ctí pracovat v pozici hejtmana a těším se na to, že budu pro jižní Moravu dál pracovat jako zvolený zastupitel. Chci také říct, že ČSSD bude výsledek voleb analyzovat a to i na celostátní úrovni. Před osmi lety došlo k oranžové tsunami, zatímco teď tu máme tsunami Agrofertu. Voliči zřejmě chtěli změnu a pravděpodobně si jí spojili s vládním hnutím ANO,“ zaznělo z úst Haška s tím, že voliči budou za pár let zklamaní.

Nakonec si rýpl do „nejmenovaného dopravce“, který možná teď bude mít důvod se radovat. Narážel tím pravděpodobně na Radima Jančuru, který vedl negativní kampaň proti Haškovi.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…