Michálek se vrací. Práci mu nabízí Bárta

15.03.2011 7:03

Bývalý šéf Státního fondu pro životní prostředí Libor Michálek se možná stane podřízeným šéfa dopravy Víta Bárty (VV). Ten mu znovu nabídl funkci ve Státním fondu dopravní infrastruktury.

Michálek se vrací. Práci mu nabízí Bárta
reklama

V pondělí o tom informovala televize Prima. Michálek, který byl z funkce odvolán, když upozornil na kauzu údajné korupce na SFŽP, dál působil ve fondu jako poradce, jeho nadřízení mu však zakázali přístup do zaměstnání a od března mu snížili plat na třetinu. Úředník dostal od Bárty nabídku už v prosinci, tehdy ji nepřijal. V pondělí se k ní ale nevyjádřil.

"Byly mi sděleny takzvané překážky ze strany zaměstnavatele, to znamená, že nemůžu docházet do zaměstnání, a plat mi byl snížen zhruba na třetinu původní hodnoty," sdělil televizi Michálek. 

Kdo upozorňoval, už stojí opodál

"Já považuji za velmi špatný signál vůči společnosti to, že jestliže tady někdo upozornil na korupci..., aby stál stranou," uvedl Bárta. Dodal, že bude rád, pokud Michálek změní názor a místo přijme. V prosinci úředník nabídku odmítl s tím, že je stále zaměstnancem fondu a rád by se vrátil na post ředitele SFŽP. Ministr tehdy nabídku odůvodnil tím, že VV chtějí ukázat, že na oznámení korupce se nedoplácí. 

Vše ke Kauze Drobil  

Michálkova nadřízená se podle Primy odmítla k případu vyjádřit s tím, že nemá čas. Právě Michálek vloni upozornil na kauzu údajné korupce na SFŽP a zveřejnil nahrávky, na kterých poradce bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) Martin Knetig popisuje, jak se dostat k penězům na financování další kariéry svého šéfa a ODS.

Nahrávky poté zveřejnila Mladá fronta Dnes (MfD), ještě předtím stihl Drobil Michálka odvolat. Ministr se pak po dohodě s premiérem rozhodl rezignovat. Případ vyšetřuje protikorupční policie.

Více čtěte:

Kauza Drobil nebo kauza Michálek? Víme, jak to tenkrát bylo

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

15.000 měsíčně pro nezaměstnané? A co podpořit ty, kteří za podobné peníze vstávají každé ráno do práce? ptá se Hoffmann z Trikolóry

19:50 15.000 měsíčně pro nezaměstnané? A co podpořit ty, kteří za podobné peníze vstávají každé ráno do práce? ptá se Hoffmann z Trikolóry

ROZHOVOR V lidech se vyvolává přílišný strach z koronaviru. Na ostatní nemoci se ale zároveň jakoby …