Michalik: Já jsem byl nadšenec do fotovoltaiky

25.11.2021 11:18 | Zprávy

Teď již bývalý kandidát na ministra průmyslu a obchodu Věslav Michalik (STAN) oznámil, že se vzdá své nominace na člena vlády. Ne však proto, že by se domníval, že je na jeho podnikání něco nezákonného, ale aby nezatěžoval vládu různými zbytečnými spory. Michalik již v roce 2010 zmizel z kandidátky TO0 09 a Starostů, když začal být vyšetřován za daňový únik.

Michalik: Já jsem byl nadšenec do fotovoltaiky
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Věslav Michalik

Věslav Michalik před kamerami ČT prohlásil, že o tom, zda se má vzdát nominace na post ministra průmyslu, přemýšlel celou noc.

„Já jsem se rozhodl odstoupit z té kandidatury na ministra. Ten důvod není, že bych se domníval, že v podnikání mém nebo mé rodiny v minulosti bylo něco špatného, nelegálního, nebo závadného. Já jsem o tom přemýšlel celou noc. Mám velkou podporu mých kolegů ve STAN, kteří si nepřáli, abych odstoupil, nicméně se domnívám, že jsme v situaci velmi citlivé, povolební, kdy s tou novou vládou je spojována velká naděje na změnu a že není možné, aby moje podnikání z minulosti, přestože na něm nevnímám nic závadného, tak aby zatěžovalo ten vznik nové vlády a aby dávalo možnost naším konkurentům - hnutí ANO - říkat, podívejte, vždyť je to úplně stejné jako za nás,“ vysvětloval svou pozici Michalik.

Poté prozradil, že jeho zdanitelné příjmy za posledních 25 let činily 70 milionů korun. Posledních 20 let prý navíc věnoval komunální politice a zvelebování Dolních Břežan. Z obce, která byla zanedbaná, se prý podařilo udělat výstavní městečko u Prahy. A do třetice se věnoval budování hnutí STAN ve Středočeském kraji.

Uvedl také, že je připraven radit předsedovi STAN Vítu Rakušanovi v ekonomických otázkách, ale jinak nikomu nechce dávat záminku, aby kvůli němu mohl útočit na vládu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …