Michelle Obamová promluvila: Než nás vykopnou z Bílého domu...

06.01.2017 19:41

Končící první dáma USA Michelle Obamová absolvovala možná své poslední veřejné vystoupení v pozici manželky prezidenta. Od 20. ledna bude manželkou už jen bývalého prezidenta a bude také matka. Podle vlastních slov ráda stráví více času se svou rodinou mimo světla ramp. Má však ještě jedno přání. Doufá, že bude zachována jistá tradice i v časech, kdy už budou Obamovi z Bílého domu „vykopnuti“, jak to sama nazvala.

Michelle Obamová promluvila: Než nás vykopnou z Bílého domu...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Michelle Obamová má jedno přání. Velmi by uvítala, kdyby administrativa Donalda Trumpa věnovala pozornost výchovným poradcům. V roli první dámy vytrvale vyzdvihovala právě roli výchovných poradců jako klíčových osob v americkém vzdělávacím systému. Podle Obamové jsou tito muži a ženy často nedocenění.

Server britského deníku The Independent připomíná, že právě Obamová zavedla tradici večerů určených pro školní výchovné poradce, na nichž rok co rok promlouvala. Poslední takový večer se má odehrát právě dnes. Obamová před časem žertovala, že to asi bude poslední událost, „než nás vykopnou z Bílého domu“. Byla by prý ráda, kdyby i příští administrativa věnovala významnější pozornost práci těchto poradců i pomaturitnímu vzdělávání v USA. Pokud vše půjde dobře, Obamová doufá, že už v roce 2020 budou mít Spojené státy nejvyšší podíl vysokoškoláků ve společnosti ve srovnání se zbytkem světa. Statistiky říkají, že každý výchovný poradce v USA má na starosti 470 studentů. Toto číslo podle Obamové svědčí o tom, jak skvělou a důležitou práci tito muži a ženy odvádějí.

Server také připomíná, že v americké společnosti již bylo slyšet hlasy, které spekulovaly, zda bude Obamová kandidovat na prezidentku v roce 2020. Obamová to však razantně odmítla. O ničem takovém prý dnes neuvažuje a nehodlá o tom uvažovat ani v budoucnu. Světel ramp si podle vlastních slov užila dost, teď se chce věnovat rodině. Odmítá přistoupit na jakékoli politické hry. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…