Michelle Obamová znechuceně vzpomíná: Tolik jsem toho pro lidi udělala, a stejně jsem každý den poslouchala, že jsem černá opice

30.07.2017 12:53

Žena bývalého prezidenta USA Michelle Obamová podle svých slov neměla roli první dámy jednoduchou. Každý den totiž prý čelila rasistickým poznámkám. Píše o tom server iDnes.cz.

Michelle Obamová znechuceně vzpomíná: Tolik jsem toho pro lidi udělala, a stejně jsem každý den poslouchala, že jsem černá opice
Foto: archív autora
Popisek: Obama

„Nazývali mě opicí v podpatcích a říkali mi, že mám obličej stejný jako gorila,“ popsala Michelle Obamová. Podle svých slov sice od dětství byla zvyklá, že jako černoška rasistické narážky poslouchá, ale dodnes se nemůže smířit s tím, že existují lidé, kteří takové věci říkají. 

„A to i poté, co jsem po boku manžela jako prezidenta pro lidi udělala tak moc,“ dodala s tím, že lidé by se neměli potýkat s problémy kvůli své barvě plati. 

Michelle dlouhodobě bojuje za práva žen i menšin. Je totiž přesvědčena mimo jiné i o tom, že ženy se neustále potýkají s tím, že jsou znevažovány. „Jen proto, že jsme ženy. Jsou to malé ranky, které také bolí,“ doplnila.

Ona sama se dle svých slov s těmito problémy potýkat nemusí, neboť její muž Barack je prý galantní a ženy absolutně respektuje. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

6:55 Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil

Ekonom Jan Pavel z Národní rozpočtové rady ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozh…