Migrant chtěl z Belgie do Velké Británie, skončil v Liberci

13.12.2018 13:57

V Liberci skončil cizinec, který se chtěl dostat kamionem z Belgie do Velké Británie. Ve voze strávil vestoje skoro čtyři dny. Migrant byl po ošetření převezen do přijímacího střediska pro azylanty, nyní žádá o azyl v České republice. Na webu policie o tom informoval liberecký policejní mluvčí Vojtěch Robovský, napsala ČTK.

Migrant chtěl z Belgie do Velké Británie, skončil v Liberci
Foto: wikipedia
Popisek: Severočeské muzeum v Liberci.

Do kamionu, který jel do Liberce, si bez vědomí řidiče nastoupil cizinec v závěru minulého týdne. Podle zjištění libereckých policistů postával spolu s dalšími v Belgii u jednoho parkoviště, kde bylo větší množství kamionů.

„Pravděpodobně dlouhé čekání na vhodnou příležitost jej zmohlo natolik, že usnul,“ uvedl Robovský. Mezitím, co spal, nastoupili jeho kamarádi zřejmě do nákladního vozu směřujícího do Británie, uvedl Robovský. Po probuzení byl migrant sám a nastoupil do nějakého kamionu v domnění, že cílovou destinací bude také Velká Británie. O čtyři dny později, při vykládce zboží na parkovišti jedné z firem v Liberci, vystoupil z nákladového prostoru kamionu. Vestoje, zaklíněn mezi nákladem, byl téměř čtyři dny, uvedl Robovský.

Cizince bez dokladů a peněz si převzali policisté a zajistili mu lékařské vyšetření v nemocnici. „Následujícího dne požádal muž o poskytnutí mezinárodní ochrany formou azylu v České republice. Cizinec byl po administrativních úkonech převezen do přijímacího střediska pro azylanty a předán příslušným orgánům, které budou o udělení azylu rozhodovat,“ dodal mluvčí policie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…