Mikuláš Minář: Lidé se ptají, kdy půjdu do politiky. Takže...

03.03.2020 9:02 | Zprávy
autor: jav

Mikuláš Minář se dokonale vžil do role předáka, diktujícího politickým stranám, co mají dělat. V rozhovoru pro Forum24.cz jim opět zopakoval, jak to má být se sjednocováním, aby porazily Babiše, a pohrozil jim „obrovskou poptávkou ze strany voličů“, pokud neposlechnou.

Mikuláš Minář: Lidé se ptají, kdy půjdu do politiky. Takže...
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Aňa Geislerová a Mikuláš Minář.

„Nikdo nepředepisuje, jak se mají spojovat. Měly by to provést takovým způsobem, aby měly šanci uspět,“ vzkázal. Pak ještě dodal, že to strany „musí udělat“ tak, aby nedošlo k oslabení voličských hlasů proti Andreji Babišovi.

A hned v následující odpovědi hrozil dále. Redaktorka mu nahodila, že strany demokratického bloku nedávno naznačovaly, že se „něco rodí“, ale má obavy, že se tím snaží tribuna Mináře jen uchlácholit. „Říkají, že se něco rodí. Samozřejmě jsem dalek toho jim všechno věřit. Ale oni dobře vědí, že je zde obrovská poptávka ze strany voličů,“ pohrozil lidovým hněvem.

Pak varovně dodal, že lidé zjevně nejsou s politickou nabídkou spokojeni. A vzkázal politickým stranám, že se jej lidé všude neustále ptají, jestli nechce do politiky přímo vstoupit. „Je potřeba, aby stávající opoziční strany udělaly všechno pro to, aby daly lidem naději, vizi a ukázaly ochotu se nejenom do Sněmovny dostat, ale i složit vládu,“ zopakoval, co mají dělat, aby to nevzal do ruky sám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…