Miliardář Dospiva prozradil, jak bude pomáhat Petru Robejškovi a jeho Realistům

24.11.2016 18:54

Miliardář Marek Dospiva, jehož majetek je odhadován na 18 miliard korun dal jasně najevo, jak se dívá na novou politickou stranu politologa Petra Robejška Realisté. Robejšek se prý může těšit na finanční podporu.

Miliardář Dospiva prozradil, jak bude pomáhat Petru Robejškovi a jeho Realistům
Foto: Václav Fiala
Popisek: Politolog Petr Robejšek v Ostravě
reklama

Analytik Petr Robejšek dnes oznámil založení nové strany. Současně s tím rezignoval na členství ve správní radě Institut 2080, který podporoval miliardář Marek Dospiva. A jak se spoluvlastník Penty postaví k nové Robejškově straně?

„Finančně jsem podpořil Institut 2080 a pravděpodobně budu podporovatelem nové strany Petra Robejška. Vyjadřuji tím svůj občanský postoj a podporu politickému směru, který je mi blízký,“ sdělil miliardář s majetkem přesahujícím 18 miliard korun serveru Aktuálně.cz. Sám prý vstup do politiky nechystá. Není bez zajímavosti, že investiční skupina Penta, která vlastní kupříkladu síť lékáren Dr. Max, dala najevo, že s novou politickou stranou Petra Robejška nemá nic společného. Pakliže ji pan Marek Dospiva podpoří, jde prý o jeho osobní aktivitu, nikoli o vyjádření názoru celé investiční skupiny.

Celý článek najdete zde.

Osmý nejbohatší Čech Dospiva dává také najevo, že mu není lhostejné, jak bude vypadat Česko. Rád by ho kultivoval a učinil z něj co nejtransparentnější zemi. To je jeden z důvodů, proč Penta koupila mediální dům Vltava-Labe-Press, jenž vydává regionální Deníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

10:05 „Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

Hostem u Jana Krause v jeho show byla po docela krátké době opět zpěvačka Bára Basiková. „To víš, in…