Miliardář Krúpa vyprávěl, co se chystá s horníky dělat pod Bakalovými okny. Přiveze je prý vlakem

22. 4. 2017 7:34

K Bakalovi možná vypravím i vlak, říká v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny finanční dravec z Arca Capital Pavol Krúpa. Ten požádal úřady švýcarského města Nyon, aby povolily demonstraci před haciendou miliardáře Zdeňka Bakaly.

Miliardář Krúpa vyprávěl, co se chystá s horníky dělat pod Bakalovými okny. Přiveze je prý vlakem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala
reklama

Krúpa naznačil, že zájem o účast na této demonstraci je značný. „Volají mi i známí, že by se mnou jeli. Budu mít spíš problém, jestli tam pošleme demonstrativně jen pět autobusů, anebo všechny, co budou chtít,“ uvedl Krúpa s tím, že poškozených v této věci jsou desetitisíce horníků, nájemníků OKD bytů, akcionářů. Naznačil, že oněch pět autobusů je jen minimum. Zájem je totiž dost velký, hlásí se mu prý známí, novináři a dokonce i jeden bývalý premiér. „Možná tam vypravíme vlak. Předpokládám, že to má potenciál lidi zaujmout,“ podotkl. Nyní ale čeká na to, aby celou akci švýcarské úřady povolily.

„Oznámili jsme to prostřednictvím oficiálního formuláře na webu města Nyon, který slouží k povolení těchto událostí, kde jsme ve francouzštině uvedli důvody plánované demonstrace. Popsali jsme všechny průšvihy, které má v Česku za sebou. Na radnici tak už chápou, že tam nemají seriózního podnikatele, ale člověka, jenž má za sebou vytunelování OKD a zničení moravskoslezského regionu,“ popsal Krúpa, jakým způsobem o chystané demonstraci tamní úřady informoval. Demonstrace je podle Krúpy určena pro akcionáře, daňové poplatníky, nájemníky a horníky.

A co je vlastně cílem celé akce? „Chceme Bakalovi znepříjemnit život v místě, kde se tváří jako seriózní podnikatel a investor. Chceme ukázat Švýcarsku, jak je to doopravdy,“ vysvětlil Krúpa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dienstbier, ten dobroděj... Foldyna bouchl dveřmi a hned si to vyřídil s ČSSD. Na VIDEU

7:47 Dienstbier, ten dobroděj... Foldyna bouchl dveřmi a hned si to vyřídil s ČSSD. Na VIDEU

Dneškem končí třicetileté členství Jaroslava Foldyny v ČSSD. Důvody svého odchodu odhalil v intervie…