Miliardář Zdeněk Bakala legálně tuneluje byty OKD, píše Erik Best

15.08.2013 13:34

Novinář amerického původu Erik Best na svém webu Fleet Sheet ve čtvrtek napsal o tom, že miliardář Zdeněk Bakala díky OKD vydělal na dividendách a primární veřejné nabídce akcií 2,7 miliardy eur a nyní opakuje strategii "legálního tunelování" ve společnosti RPG byty, která vlastní 44 tisíc bytů vyvedených z OKD.

Miliardář Zdeněk Bakala legálně tuneluje byty OKD, píše Erik Best
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala

"Zdeněk Bakala a jeho společníci si před primární veřejnou nabídkou akcií (IPO) OKD v roce 2008 vyplatili na dividendách 1,5 miliard eur a na IPO samotné vydělali dalších 1,2 miliard eur," píše Best.

  • Celé znění Bestova komentáře čtěte ZDE.

Ačkoli při současné ceně akcií má jejich zbývající podíl v NWR hodnotu pouhých 153 milionů eur, vydělali si už tolik, že ať se s NWR v budoucnu stane cokoli, finančně se jich to v podstatě nedotkne. Bakala to prý připustil v rozhovoru pro časopis Forbes, když řekl, že OKD představuje méně než desetinu jeho aktiv a jeho život to nijak nekomplikuje.

Legalizace tunelování

"Bakala teď opakuje stejnou strategii 'legálního tunelování' ve společnosti RPG byty, která vlastní 44 000 bytů vyvedených z OKD. V dubnu vydala RPG obligace za 400 milionů eur, které chce použít převážně na výplatu dividend v odhadované výši 330 milionů eur," píše novinář.

Bez ohledu na to, co se stane s RPG byty, až NWR zkrachuje a tisíce lidí si nebudou moci dovolit platit nájem, Bakalu a jeho společníky to nemusí z finančního hlediska nijak trápit, peníze už prý budou mít dávno v kapse, uzavírá novinář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že Kocáb vyhnal sovětskou armádu? Plukovník pamětník se v bunkru patřícím KGB rozpovídal

20:21 Že Kocáb vyhnal sovětskou armádu? Plukovník pamětník se v bunkru patřícím KGB rozpovídal

Byť je pobyt sovětských vojsk u nás historií, stále jsou ještě místa, která nejsou příliš známá a o …