Miloš Zeman pro PL k Čapímu hnízdu: Šaroch je odvážný, jeho rozhodnutí by se mělo zveřejnit

05.09.2019 18:52

Rozhodnutí navrhující zastavit trestní stíhání premiéra Babiše, které čítá 90 stran, by se mělo zveřejnit. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Na adresu nejvyššího žalobce Pavla Zemana hlava státu uvedla, že by se k případu zatím vůbec neměl vyjadřovat. Miloš Zeman také ocenil Šarocha. „Vážím si ho za jeho odvahu,“ sdělil.

Miloš Zeman pro PL k Čapímu hnízdu: Šaroch je odvážný, jeho rozhodnutí by se mělo zveřejnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Rozhodnutí o devadesáti stranách, v nichž státní zástupce Jaroslav Šaroch zdůvodňuje, proč navrhuje zastavit trestní stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, by se mělo zveřejnit. Přál by si to prezident Zeman, který to řekl během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Redakce se hlavy státu ptala, zda nebylo předčasné blahopřát premiérovi k zastavení stíhání, když podle nejvyššího žalobce ještě věc rozhodnuta není a Šarochovi nadřízení to ještě mohou změnit. 

„Pavel Zeman by se k tomu vlastně neměl vůbec vyjadřovat, protože o tom vůbec nic neví. Předpokládám, že ten materiál pana Šarocha ještě nečetl. Je to 90 stránek, nebo dokonce 20 tisíc stran spisu, ze kterého pan Šaroch vycházel. Ne, ne, ne. Já jsem vyšel z informace, že Deník N, jak známo, oznámil, že pan Šaroch rozhodl o zastavení trestního stíhání,“ prozrazuje prezident republiky.

Žalobce Šarocha prezident oceňuje za odvahu, že se rozhodl stíhání premiéra zastavit. „Nemám nic proti tomu, aby se rozhodnutí pana Šarocha přezkoumalo a přál bych si dokonce, aby se těch 90 stránek zveřejnilo, aby všichni mohli posoudit, stejně jako posuzují například zdůvodnění rozsudku, důvody, které pana Šarocha k tomu rozhodnutí vedly. Nicméně, vážím si ho za jeho odvahu, protože kdyby se rozhodl naopak pro obžalobu Andreje Babiše, celá mediální smečka by mu nadšeně tleskala,“ konstatuje Miloš Zeman pro PL.

„Má dobrý vkus,“ reagoval prezident na skutečnost, že se Jaroslav Šaroch prakticky vyhýbá novinářům a odmítá zatím k věci poskytovat svá vyjádření. Mnozí žurnalisté si totiž stěžují, že před nimi „utíká“.

Rozhovor ParlamentníchListů.cz s prezidentem republiky Milošem Zemanem můžete číst na našem serveru v pátek ráno. Hlavy státu jsme se ptali na tahanice kolem sochy maršála Koněva, na hrozbu nové ekonomické krize nebo na debaty nad ochranou klimatu. Položili jsme i otázku, zda přijetí vedení KSČM v den výročí sovětské okupace nebyla provokace.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…