Miloš Zeman se nekompromisně vypořádal s Jandou z Evropských hodnot: Vydatně onanoval před kamerou, není důvěryhodný. Potřebujeme ejakulaci myšlenek, ne spermatu

31.07.2016 12:31

Prezident Miloš Zeman poskytl již tradiční rozhovor serveru bulvárního deníku Blesk. Při setkání v Lánech opět prokázal, že se nebojí říkat věci na rovinu. Jasně se vyjádřil k uprchlické krizi, znovu tvrdě zkritizoval miliardáře Zdeňka Bakalu, zastal se svého poradce Martina Nejedlého a velmi tvrdě odsoudil analytika Jakuba Jandu z think-tanku Evropské hodnoty. V hodinové kanonádě také prozradil, že si první dáma Ivana Zemanová udělala zbrojní pas, takže svého manžela možná ochrání před teroristy.

Miloš Zeman se nekompromisně vypořádal s Jandou z Evropských hodnot: Vydatně onanoval před kamerou, není důvěryhodný. Potřebujeme ejakulaci myšlenek, ne spermatu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro Blesk ze zámku v Lánech

Podle prezidenta nestačí posílat si soustrastné dopisy po teroristických útocích, je třeba přijmout konkrétní opatření, která nám umožní teroristickým útokům předejít.

„Já to řešení vidím v deportaci všech těch, kdo nezískají v příslušných zemích azyl. A těch je většina. Kromě toho by bylo dobré sáhnout k deportaci radikálních muslimských duchovních a nakonec by bylo dobré zarazit financování muslimských komunit ze zahraničí. Je třeba zbavit se příčin terorismu a touto příčinou jsou ilegální, nebo chcete-li nezákonní migranti,“ uvedl. Ti tam prý nechtějí pracovat, chtějí tam pobírat sociální dávky.

Deportace by se podle prezidenta měla týkat i těch, kteří žijí v Evropě již dlouho, ale existuje u nich podezření z vazeb na teroristy. „Naši politici, kteří nechtějí být obviňováni z šíření poplašných zpráv, říkají, že nám nic nehrozí,“ řekl prezident. Sám by prý tak optimistický nebyl. Dohodl se proto s ministerstvem obrany na posílení bezpečnostních opatření na Pražském hradě.  

Kdyby v Česku hrozila velká migrační vlna, což se naštěstí zatím neděje, prezident by se nebránil výstavbě plotu na českých hranicích. „Moje žena už si vyřídila zbrojní pas, takže doufám, že by mě mohla ochránit, ale mě bude chránit především ochranka,“ prozradil také prezident. Ačkoli byl v minulosti přesvědčen, že přílišné množství zbraní ve společnosti není nejlepší nápad, postupem času názor změnil.

„A byl bych rád, aby změnila názor i německá kancléřka Angela Merkelová a měla by přehodnotit tzv. Willkommenskultur, neboli vítací kulturu,“ doplnil k tématu prezident.

Zmínil také jméno francouzského prezidenta Francoise Hollanda, který už dvakrát odložil návštěvu České republiky kvůli teroristickým útokům ve své zemi. Miloš Zeman vyjádřil pochopení pro francouzského prezidenta a připomněl, že se s ním tak či tak setká na zahájení olympijských her v brazilském Riu. Proberou spolu prý dvě základní témata. Za prvé terorismus, který ohrožuje Evropu, a za druhé politickou situaci v EU. Ta podle Zemana škodí sama sobě, když vydává spoustu nesmyslných opatření a tím odrazuje Evropany.

Teroristický útok v Česku nelze vyloučit

Podle prezidenta nelze vyloučit možnost, že k teroristickému útoku dojde i v Česku, ale pokud by se tak stalo, tak by šlo o útok nějakého zahraničního komanda. Ačkoli nechtěl být konkrétní a odhalovat např. případná hlášení zpravodajců, dá se prý předpokládat, že by si teroristé vybrali nějaké místo, kde dochází k velké koncentraci lidí. Ať už by to byl Pražský hrad nebo třeba nějaké nádraží.

Anketa

Na hranice bych v souvislosti s migranty poslal/a nebo postavil/a

73%
23%
hlasovalo: 15380 lidí

„Terorismus není ani levicový, ani pravicový, Terorismus je prostě terorismus a v daném případě je motivován nábožensky. A my se snažíme uklidňovat lidi tím, že říkáme, že útok provedl blázen, že to byl šílenec á la Breivik, ačkoli víme, že to jsou spíše výjimečné případy,“ uvedl prezident.

Pokud už v minulosti došlo k útoku islámského radikála, tak podle Miloše Zemana logicky předpokládáte, že i další útoky mají na svědomí islámští radikálové. „Já samozřejmě nevylučuji, že útok může provést i nějaký Breivik. Já odmítám pouze to, abychom Breivikem omlouvali tu vlnu islámských teroristických útoků,“ konstatoval.

V souvislosti s uprchlickou krizí a hrozícími teroristickými útoky došlo i na Turecko. „Hrozí, že když Turecko nedostane bezvízový styk s EU, tak otevře hranice a pošle těch dva a půl milionu uprchlíků ze svého území do Evropy,“ vyjádřil obavu prezident.

Českou hlavu státu zaráží obrovský rozsah zatýkání, k němuž dochází po údajném puči. Rozsáhlost odvetného zásahu ukazuje, že seznamy nepohodlných osob byly připraveny předem. Prezident v této souvislosti připomněl, že se v Turecku v minulosti uvažovalo o tom, že bude strana prezidenta Erdogana AKP zakázána, protože pošlapává odkaz Mustafy Kemala Atatürka.

Jsem pro setrvání Česka v EU, ale chci referendum

Druhou polovinu svého vystoupení zahájil Miloš Zeman slovy o Brexitu. Reagoval totiž na slova britské velvyslankyně v České republice. Česká hlava státu má za to, že na odchod ostrovního království z evropského společenství tvrdě doplatí obě strany. Za to, že se Velká Británie rozhodla opustit EU, do značné míry odpovídá Evropská komise, nebo EU jako celek. O vyspělosti politiků EU nesvědčí podle Zemana ani to, že se po hlasování voličů chovali někteří bruselští politici jako uražené děti.

Čechům Moravanům a Slezanům by prý však rozhodně nedoporučoval vystupovat z EU, protože na dotacích dostáváme tolik peněz, že představují asi šestinu našeho státního rozpočtu. „Na druhé straně je pravda, že se tyto prostředky vyplýtvají na nesmyslné projekty,“ postekl si prezident. Ačkoli nesouhlasí s vystoupením Česka z EU, je připraven podporovat vypsání referenda o této otázce, neboť je přesvědčen, že občané mají právo vyjadřovat se k základním otázkám života společnosti, byť to vláda odmítá.

„Na druhé straně, jestliže se najde 250 tisíc občanů, kteří podepíší příslušnou petici, pak to není na vládě, pak je to podle, byť dosud nechváleného, zákona o obecném referendu v rukou občanů. Myslím si, že těch 250 tisíc osob je dostatečně vysoká hráz proti nahodilým otázkám a partikulárním zájmům,“ prohlásil Zeman.

V této souvislosti odmítl, že by v minulosti odmítal zákon o obecném referendu. Už jako premiér ho prý podporoval. Citoval prý pouze výrok psychiatra Cyrila Höschla, podle něhož jsou někteří lidé příliš „nevzdělaní, až blbí, aby mohli rozhodovat o naprosto stěžejních otázkách“. Ačkoli citoval pana profesora, osobně s ním prý v žádném případě nesouhlasí. „Jinými slovy, citovat to jako můj výrok je, nezlobte se, profesionální chyba,“ zaznělo z úst prezidenta směrem k moderátorovi Davidu Vaníčkovi.

Pánové Bakala, Telička a Šlachta

Majitel společnosti RegioJet Radim Jančura ve vysílání položil dotaz spojený s reorganizací policie. Chtěl od prezidenta slyšet, zda k ní nedochází např. proto, aby se podrobněji neprošetřovala kauza OKD a další. Dodal navíc, že si prezidenta váží, protože ten si v minulosti nic nenakradl.

„Podívejte se, že pan Bakala vytuneloval OKD, je veřejné tajemství známé už asi tři roky. A co udělali státní zástupci? Teprve teď, když si pan Bakala odvezl miliardy do svého švýcarského nebo jakého exilu, tak se to začíná šetřit. Základní chyba policistů a státních zástupců byla v tom, že oni stáli a nic nedělali. To jsem řekl panu Šlachtovi, když jsem ho přijal na Hradě. A totéž jsem řekl i policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému,“ prozradila hlava státu. Když se setkal s nejvyšším představitelem policie, požadoval obnovu finanční policie, kterou zrušil exministr vnitra za ODS Ivan Langer.

„Pokud reorganizace policie přispěje k tomu, aby byl pan Bakala podroben vyšetřování, tak budu rád,“ přisadil si Zeman. Rýpl si i do europoslance Pavla Teličky (ANO), který v minulosti pracoval v orgánech společnosti Zdeňka Bakaly a teď se vyjadřuje k reorganizaci policie.

„A teď má tu drzost vyjadřovat se k reorganizaci policie, to je opravdu něco neuvěřitelného. Když pan Jančura říkal, že si mě váží za to, že jsem si nic nenakradl, tak si ze stejného důvodu nemůže vážit pana Teličky,“ udeřil Miloš Zeman.

V debatách o reformě policie prý prezident nepodléhal žádnému tlaku. „V životě se mi nestalo, abych podlehl jakémukoli vnějšímu tlaku. Za minulého režimu mě kvůli tomu třikrát vyhodili z práce, ale na druhé straně mohu být hrdý na to, že jsem nikdy nebyl loutkou, za kterou stál nějaký lobbista,“ zdůraznil prezident, který také prozradil, že s Robertem Šlachtou jednal zcela na rovinu.

„Nakonec jsem se na něj zadíval a po chvíli jsem řekl: Víte, pane plukovníku, ona ta kauza Jany Nagyové prozatím opravdu skončila jen kabelkami, a to je málo. Já jsem zvyklý říkat věci přímo a nikoli lidem za zády,“ uzavřlel téma prezident.

Onanista Janda

Nakonec se vyjádřil k obsáhlé zprávě think-tanku Evropské hodnoty, ve které je řečeno, že Miloš Zeman představuje trojského koně Moskvy. „Jakub Janda před kamerou vydatně onanoval jako pornoherec a díky tomu pro mě není věrohodný partner v diskusi. Já zastávám názor, že potřebujeme ejakulaci myšlenek a nikoli spermatu. Alespoň ve veřejné diskusi,“ vysmál se Jandovi prezident.

Následně připomněl, že Angela Merklová jela do Číny desetkrát a on pouze dvakrát. Zahraniční politici také opakovaně jednali s ruským prezidentem Putinem, zatímco on mluvil s Putinem celkem třikrát. Západní svět zkrátka udržuje vztahy s Čínou a s Ruskem. „Takže by bylo absurdní, kdyby Česká republika jako jediná tyto země zcela ignorovala,“ upozornil.

Blíží se krajské volby, takže se prezident vyjádřil i k těm. V krajských volbách prý budou hrát důležitou roli regionální témata. Naproti tomu v parlamentních volbách budou dominovat celostátní témata a budou rozhodovat jeden, dva až tři lídři, ale v těch krajských volbách těch průzkumů a těch lídrů potřebujete daleko víc. Zpochybnil důvěryhodnost průzkumů, podle nichž jednou vede sociální demokracie nad ANO o jedno procento a jiné zase ukazují, že ANO vede nad ČSSD o 9 až 10 procent. „Co si máte o takových průzkumech myslet,“ ptal se prezident.

Pan Horáček zakládal s Bursíkem stranu bez voličského potenciálu

Nakonec došlo i na narozeninovou oslavu poradce prezidenta Martina Nejedlého na Hradě, na možného Zemanova protikandidáta v prezidentské volbě Michala Horáčka a na populismus.

„Víte co, ušetřete si 260 tisíc korun a až budete mít narozeniny, tak si je tam oslavte. Podle oficiálního ceníku na to potřebujete oněch 260 tisíc. Proč bych proboha měl diktovat svému kolegovi, koho by si měl pozvat on,“ kroutil hlavou Miloš Zeman nad spekulacemi o v médiích hojně probírané oslavě narozenin.

„Já se vůbec nepohybuji ve světe populární hudby. Pan Horáček je zřejmě postava ze světa populární hudby, kterou já vůbec neznám. No a když jsem se zabýval jeho politickou činností, což je zase svět, ve kterém se pohybuju já, tak jsem se až následně dozvěděl, že Michal Horáček spolu s Martinem Bursíkem zakládal Liberálně-ekologickou stranu, která má nulový voličský potenciál,“ přidal rýpnutí.

Celý rozhovor uzavřel Miloš Zeman odpovědí na dotaz mladé ženy. „Pane prezidente, já se chci zeptat, proč jste takový populista: Jestli je to vše nátura, nebo tak chcete jen získat víc voličů?“

„Podívejte se, já někdy s většinovým názorem souhlasím, to je třeba v názoru na migraci, ale někdy s většinovým názorem nesouhlasím, to je třeba v otázce obnovení trestu smrti. A co mi na to řeknete. To jednou jsem populista a podruhé ne. ... Já si myslím, že pokud nepoložíte konkrétnější otázku, tak potud neříkáte nic,“ uzavřel své hodinové vystoupení Zeman.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miliardy Ukrajině: Je to jinak. Mnozí neuvidí rádi

8:15 Miliardy Ukrajině: Je to jinak. Mnozí neuvidí rádi

V sobotu americký Kongres schválil mnohamiliardovou finanční pomoc Ukrajině, na kterou země dlouho č…