Miloš Zeman sedí před světem na hanbě, míní Šafr

5. 9. 2015 16:30

Prezident Miloš Zeman dělá podle šéfredaktora Pavla Šafra České republice znovu a znovu ostudu, tentokrát v Číně. Do zemí jako Rusko nebo Čína jezdí, protože se chce zviditelnit. Kdyby chtěl Česku skutečně pomoci, tak by podle Šafra jezdil na Západ. Jenže tam na Zemana koukají skrz prsty. Hlava státu prý ostatně dobře ví, že před západními politiky „sedí na hanbě“.

Miloš Zeman sedí před světem na hanbě, míní Šafr
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Jestliže dnes Miloš Zeman tvrdí, že pomáhá Česku, když Číňany nechává zkupovat jeden podnik za druhým, není to pravda. Pomáhá tím toliko Číně, případně Rusku, které zase hájí za počínání kremelského pána Vladimira Putina na Ukrajině. Mnohem lepší by přitom podle Šafra bylo, kdyby každý druhý týden jezdil do Německa, protože právě to je náš nejvýznamnější obchodní partner.

„Jenže to má pro něj háček. Miloše Zemana si stejně, jako předtím Václava Klause, na západní straně našich hranic nijak zvlášť neváží. Je pro něj tedy mnohem příjemnější obrážet monstrózní akce východních diktatur. Je to větší show a Miloš Zeman tím působí svým hostitelům mnohem větší radost. Protože oni ví, že sedí před světem za své činy na hanbě, a touží po zakrytí a zlehčení svých lumpáren,“ konstatuje autor.

Šafr sice uznává, že s Čínou obchoduje v podstatě celý svět a tamní komunisté postupně uvolňují „šrouby teroru“, ale to nic nemění na tom, že čínští komunisté porušují lidská práva, zavírají politické vězně a ekonomicky se snaží ve světě rozpínat. A to pomáhá v prvé řadě jim, nikoli Česku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…