Miloš Zeman v Prezidentském Pressklubu prozradil, co řekl Merkelové mezi čtyřma očima

28.08.2016 17:20 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se v poslední horkou srpnovou neděli usadil do křesla a přímo z Lán promluvil na Frekvenci 1 v rámci Prezidentského Presssklubu k českým občanům. Moderátorovi Luboši Xaveru Veselému prozradil, jak se mu jednalo s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o uprchlících.

Miloš Zeman v Prezidentském Pressklubu prozradil, co řekl Merkelové mezi čtyřma očima
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Na úvod se prezident Zeman vyjádřil k tomu, že Senát kývl na to, že na kolo napříště budou moci usednout i lidé, kteří nebudou zcela střízliví. „Nebuďme papežštější než papež,“ prohlásil Zeman s tím, že podobnou zákonnou úpravu mají i v okolních zemích. Ve Velké Británii dokonce neexistuje žádná hranice alkoholu, se kterou už nesmíte usednout na kolo.

Následně došlo na čtvrteční setkání s Angelou Merkelovou. Prezident prozradil, že se s touto dámou setkává relatitvně často. Když ji viděl ve čtvrtek v Praze, mluvil s ní prý na rovinu.

„Na rozdíl od některých jiných politiků, kteří se vyhýbali tématu migrace, tak já jsem to paní kancléřce řekl prakticky hned v první větě. Když si někoho pozvete domů, tak ho také neposíláte na oběd k sousedům, což byla jemná narážka na to, že si napřed pozvali migranty domů, a teď je chtějí rozdělit do okolních zemí. Paní kancléřka mi začala vysvětlovat, že jde o způsob, jak se vypořádat s uprchlickou vlnou, na což jsem jí řekl, že se s uprchlickou vlnou nejlépe vypořádáme tím, že zavřeme hranice,“ prozradila hlava státu.

Následovala prý poměrně věcná debata o tom, jak hranice uzavřít a chránit EU. Zeman konstatoval, že plně podporuje stanovisko Visegrádské skupiny. „Nezapomeňte, že komisař (Günther) Oettinger (eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost, pozn. red.) navrhoval, aby dávky pro uprchlíky byly jednotné ve všech zemích, což by znamenalo, že v některých zemích budou tyto dávky vyšší než minimální mzda,“ doplnil prezidemt.

Připomněl také, že Angela Merkelová pozvala do Německa Syřany, jenže to dopadlo tak, že se každý označoval za Syřana.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …