Miloš Zeman v Prezidentském Pressklubu prozradil, co řekl Merkelové mezi čtyřma očima

28.08.2016 17:20

Prezident Miloš Zeman se v poslední horkou srpnovou neděli usadil do křesla a přímo z Lán promluvil na Frekvenci 1 v rámci Prezidentského Presssklubu k českým občanům. Moderátorovi Luboši Xaveru Veselému prozradil, jak se mu jednalo s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o uprchlících.

Miloš Zeman v Prezidentském Pressklubu prozradil, co řekl Merkelové mezi čtyřma očima
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Na úvod se prezident Zeman vyjádřil k tomu, že Senát kývl na to, že na kolo napříště budou moci usednout i lidé, kteří nebudou zcela střízliví. „Nebuďme papežštější než papež,“ prohlásil Zeman s tím, že podobnou zákonnou úpravu mají i v okolních zemích. Ve Velké Británii dokonce neexistuje žádná hranice alkoholu, se kterou už nesmíte usednout na kolo.

Následně došlo na čtvrteční setkání s Angelou Merkelovou. Prezident prozradil, že se s touto dámou setkává relatitvně často. Když ji viděl ve čtvrtek v Praze, mluvil s ní prý na rovinu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Na rozdíl od některých jiných politiků, kteří se vyhýbali tématu migrace, tak já jsem to paní kancléřce řekl prakticky hned v první větě. Když si někoho pozvete domů, tak ho také neposíláte na oběd k sousedům, což byla jemná narážka na to, že si napřed pozvali migranty domů, a teď je chtějí rozdělit do okolních zemí. Paní kancléřka mi začala vysvětlovat, že jde o způsob, jak se vypořádat s uprchlickou vlnou, na což jsem jí řekl, že se s uprchlickou vlnou nejlépe vypořádáme tím, že zavřeme hranice,“ prozradila hlava státu.

Následovala prý poměrně věcná debata o tom, jak hranice uzavřít a chránit EU. Zeman konstatoval, že plně podporuje stanovisko Visegrádské skupiny. „Nezapomeňte, že komisař (Günther) Oettinger (eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost, pozn. red.) navrhoval, aby dávky pro uprchlíky byly jednotné ve všech zemích, což by znamenalo, že v některých zemích budou tyto dávky vyšší než minimální mzda,“ doplnil prezidemt.

Připomněl také, že Angela Merkelová pozvala do Německa Syřany, jenže to dopadlo tak, že se každý označoval za Syřana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …