Miloši, díky. Vydrž, píše Zemanovi přítel Ruska Jiří Vyvadil

29. 9. 2014 11:52

Exsenátor ČSSD a zakladatel spolku Přátelé Ruska v ČR Jiří Vyvadil napsal pro blog iDnes.cz poznámku na téma kritiky sankcí vůči Rusku. „Milý Miloši, chci Ti poděkovat, že ses v této složité situaci ustálil jedině možným způsobem,“ píše Vyvadil a chválí i premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) za odmítání sankcí uvalených na Rusko.

Miloši, díky. Vydrž, píše Zemanovi přítel Ruska Jiří Vyvadil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

„Věci se moudře ustalují. Když jsem někdy v únoru či březnu zaútočil na vyjádření prezidenta či premiéra ohledně jejich výroků směrem k Rusku, byl to šok, člověk budil dojem extremisty či exota a jinak krásná, ovšem nadirigovaná moderátorka Tvarůžková se pokoušela udělat ze mě blbce,“ zmiňuje Vyvadil své vystoupení v pořadu Interview ČT. Během celého rozhovoru tvrdě kritizoval evropskou politiku i prozatímní ukrajinskou vládu. „Nikomu z Kyjeva bych nepodal ruku," zdůrazňoval. Naopak o ruském prezidentovi řekl, že je „v této fázi nejschopnější světový politik".

Prezident Miloš Zeman vyzval v pátek na řeckém ostrově Rhodos ke zrušení sankcí. Sankce přijaté Evropskou unií a Spojenými státy kvůli postupu Moskvy v ukrajinské krizi jsou podle něj kontraproduktivní a měly by se zrušit.

Celý text Jiřího Vyvadila ZDE.

Oba v určité fázi říkali totální nesmysly

Jiří Vyvadil nynější prezidentův postoj na blogu iDnes.cz chválí, ale zároveň připomíná, že původně, v počátcích krize, zastával jiný názor.

„Zeman tehdy propagoval variantu preventivních útoků na Rusko, Sobotka téměř nábožně opakoval všechny mantry EU o zločinech Putina a jeho Ruska. Zaorálkovy hříchy odpuštěny nemohou být nikdy…“ píše Vyvadil. „Otevřeně řečeno: Oba v určité fázi říkali totální nesmysly a zrůdnosti,“ píše na adresu prezidenta a premiéra exsenátor ČSSD.

„Ale oba se velice racionálně a odvážně posunuli k výrokům, které činí z České republiky jednu z nejrozumnějších zemí Evropy. A to v situaci, kdy mnozí jejich kolegové s krvavýma očima touží po válce, či jiní jen blekotají… Sankce, sankce, sankce,“ chválí nyní oba představitele země.

„A Ty jsi řekl sankce ne... A Sobotka řekl totéž, jen trochu nepřehledněji. Oba jste byli dobří,“ nešetří chválou zakladatel spolku Přátelé Ruska v ČR.

Prezidente, milý Miloši, vydrž!

„Vážený pane prezidente, milý Miloši (Pozn.: Když jsme si v ČSSD osobně tykali, nechci nyní hrát divadlo a vykat.), chci Ti poděkovat, že ses v této složité situaci ustálil jedině možným způsobem. Souhlasím s Tebou, že žurnalisté jsou v podstatě verbež. Jejich články jsou natolik odporující představám lidí, že by musel zákonitě nastat kolaps jednotlivých deníků či týdeníků. Ale vydavatelé to ze strategicko-politických důvodů financují,“ píše také Vyvadil na blogu iDnes.cz.

Jiří Vyvadil svůj blog zakončuje prosbou, aby prezident už neměnil názor. „Skupina Přátelé Ruska v České republice, kterou jsem měl čest založit, Ti děkuje. Vydrž.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

10:30 A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že ví, co ohrožuje naši budoucnost, jsou to politické neziskov…