Miloši, proč zase lžeš? Jsi vedle jak ta jedle. Zeman dostal tři facky za to, co řekl do rádia

05.01.2016 19:26

Včerejší výrok Miloše Zemana o tom, že invaze převážně islámských migrantů do Evropy je řízená Muslimským bratrstvem, postrádá smysluplnou logickou konstrukci. Na serveru Britské listy, který je nakloněn přijímání migrantů, to píše Daniel Veselý. Prezidentovu rozhovoru pro Český rozhlas Plus, který byl živě vysílán první lednové pondělí dopoledne, se věnuje také další redaktor serveru, Boris Cvek, a krátce i sám jeho šéfredaktor Jan Čulík.

Miloši, proč zase lžeš? Jsi vedle jak ta jedle. Zeman dostal tři facky za to, co řekl do rádia
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

Veselý připomíná, že český prezident se na vlnách Českého rozhlasu ve svém tvrzení opíral o dva informační zdroje, na jejichž základech staví svou teorii o řízené islámské invazi do Evropy. Tuto teorii označuje Veselý za „paranoidní“.

Prvním zdrojem je korunní princ ze Spojených arabských emirátů, který Miloši Zemanovi sdělil, že islámský terorismus řídí Muslimské bratrstvo, a druhým je marocký ministr zahraničí, jenž mu pro změnu prozradil, že se muslimští bratři snaží ovládnout celý svět.

  • Celý text je ZDE

Duchem nepříliš bystří jedinci Zemanovi zatleskají

Zeman tyto zdroje podepřel ještě dvěma indiciemi – odhadem Interpolu, podle nějž je do údajné islámské invaze zapojeno 30 tisíc převaděčů či překupníků s lidmi, a dalším nespecifikovaným údajem, který říká, že jen na území Turecka působí 25 tisíc převaděčů.

„Přestože se hlava státu ani z jednoho zdroje či indicie přímo nedozvěděla, že v případě migrační krize běží o sofistikovanou operaci řízenou Muslimským bratrstvem, má ve všem úplně jasno,“ píše Veselý ironicky s dovětkem, že řada „duchem nepříliš bystrých jedinců“ Miloši Zemanovi zatleská, jak to svým kritikům jaksepatří natřel.

Zeman ignoruje základní fakta

„Soudní lidé však zůstávají stát v němém úžasu a rozčarování. Miloš Zeman totiž ignoruje základní fakta: Muslimské bratrstvo má odlišná specifika v Egyptě, Sýrii, Íránu, Saúdské Arábii a jinde. Například ve Spojených arabských emirátech je činnost muslimských bratří zakázána, proto nelze brát výroky tamního korunního prince za bernou minci. Vyjadřujeme-li se k nepřátelům, často se uchylujeme ke lžím,“ vysvětluje Veselý.

Prezident podle něj též nezná základní fakta ohledně války v Sýrii, když uvedl, že zde operuje syrská odnož al-Káidy a Fronta an-Nusrá. „Jde přitom o jednu a tutéž organizaci,“ podotýká Veselý.

Zemanovy rady, aby Syřané bojovali za svou vlast, jsou podle něj rovněž nesmyslné. „Zatímco populační centra na východě země jsou paralyzována boji Asadových vojsk a ze zahraničí podporovaných rebelů, oblasti ovládané Daešem tvoří převážně pouště. Mnohem více osob prchá před nemilosrdným bombardováním syrského režimu a rebely než před Daešem. Podle vyjádření řady uprchlíků se mnoho z nich odmítá postavit na jednu z válčících stran v konfliktu, neboť si přejí, aby nesmyslné vraždění ustalo,“ osvětluje svůj pohled Veselý.

Západoevropská města, kam se kvůli muslimům bojí policie jet? Naprostá pitomost

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík si v článku s výmluvným titulkem „Miloši, proč lžeš?“ vzal na paškál jediný Zemanův výrok. A sice ten, že existují „západoevropská města, kam se kvůli muslimům policie bojí jet“. „Je to naprostá pitomost. Žádná taková města v Evropě neexistují. Mohl by být Miloš konkrétní a vysvětlit, která konkrétně má na mysli?“ reagoval Čulík.

  • Celý text je ZDE

V Egyptě má Muslimské bratrstvo obrovský vliv. Ale žádná migrace do Evropy se tu neděje

Boris Cvek si na Britských listech všímá jiného Zemanova výroku. Toho, že Muslimské bratrstvo volí proud uprchlíků do Evropy jako alternativu k otevřené válce, kterou si nemůže vůči Evropě dovolit. „Je to zvláštní uvažování. Když byl za Muslimské bratrstvo zvolen v Egyptě prezident Mursí, nikde nebylo ani vidu, ani slechu po obavách, že chce vyhlásit válku Evropě nebo má vůči Evropě nepřátelský postoj,“ tvrdí Cvek.

  • Celý text je ZDE

A připomíná, že prezident Mursí byl pozván v roce 2012 jako první egyptský prezident na oficiální návštěvu Evropské unie a podle vyjádření tehdejšího předsedy Evropské rady Van Rompuye byl vítán „zejména jako první egyptský prezident zvolený demokraticky“.

V současnosti je v Egyptě, který má přes 80 milionů obyvatel, tedy téměř 4x více než Sýrie, Muslimské bratrstvo tvrdě pronásledováno vládnoucí juntou. „Bratrstvo má na své straně velkou část obyvatel a navíc v Egyptě panuje poměrně velká bída. Všechno jsou to faktory, které by asi měly vést k masové migraci z Egypta do Evropy, a to tím spíše, že v Egyptě má bratrstvo (které má být podle našeho prezidenta hlavním organizátorem migrace do Evropy) obrovský podzemní vliv. Jenže nic takového se neděje. Lidé neutíkají před bídou, utíkají před smrtí a děsivou tyranií – proto mezi uprchlíky převažují Syřané, Iráčané, Afghánci, lidé z Eritreje, ale nikoli Egypťané, nikoli lidé z nejchudších zemí světa, jako jsou Kongo, Zimbabwe, Burundi nebo Libérie,“ píše Cvek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

19:48 Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

Česká televize pravidelně divákům nabízí také pohled německých médií na dění kolkem nás. Jak vykresl…