Milouš Jakeš: Můj vnuk si podřezal žíly. Kvůli našemu jménu

20. 5. 2014 8:13

Celá rodina bývalého generálního tajemníka KSČ Milouše Jakeše trpí za jeho politickou aktivitu. Vnuka Petra prý posměch a šikana dohnaly až k sebevraždě. Přitom jeho působení prý bylo pro většinu lidu prospěšné, na rozdíl od polistopadových vlád.

Milouš Jakeš: Můj vnuk si podřezal žíly. Kvůli našemu jménu
Foto: Martin Kovář
Popisek: KSČM oslavovala svátek práce v bývalém Parku kultury a oddechu Julia Fučíka
reklama

Jakešův vnuk Petr minulý rok spáchal sebevraždu a podle bývalého generálního tajemníka to souviselo s jeho jménem. „Už od první třídy byl, jak bych to řekl, okopánkem třídy. Šikanovali ho jak učitelé, tak i žáci, kteří mu třeba udělali trestní uličku, kopali do něj, nadávali mu,“ vypráví Jakeš. Když prý hrál tenis, znechutili jej skandováním „Jakeše do koše“. Potom se prý ani nelze divit, že jeho vnuk propadl depresím.

Proto prý musel opustit Českou republiku, kde byl se jménem Jakeš všude terčem posměchu, a odejít do USA. Zde chtěl začít nový život. „V Americe byl ale sám. Nevydržel to,“ vypráví. Jeho vnuk si prý podřezal žíly a spáchal sebevraždu. Česká média přitom psala, že zemřel při rvačce.

Miloš Jakeš přiznává, že kvůli jeho politické minulosti trpěla celá rodina. Jemu samotnému se prý všichni dodnes posmívají například za známá slova o příjmech zpěvačky Hany Zagorové.  

Odmítá však, že by dělal něco špatného. „To, co jsem dělal, bylo pro většinu lidu prospěšné,“ říká v rozhovoru pro deník Blesk. Stačí to prý srovnat s dnešní situací. „Dnes není nic pro lidi, nic není v pořádku. Všechno bylo rozkradeno. Na jedné straně je tu obrovské bohatství, na druhé bída. To  za socialismu nebylo,“ říká. Podle něj je tu sedm set tisíc nezaměstnaných, kteří kdyby pracovali, tak by tato země mohla mít všechno.

Původcem neštěstí je podle něj soukromé vlastnictví. Za příklad uvedl nedávné důlní neštěstí v Turecku. „Stát to privatizoval a nový majitel se vykašlal na to, aby měl vyšší náklady a měl tam pořádek. Chtěl z toho jen vytřískat co nejvíc,“ ukazuje.

U nás jsou prý všechny polistopadové vlády nerozhodné, a podléhají vlivu lobbistů. „Nejhorší kroky udělala vláda Václava Klause, poněvadž provedla ty privatizace a tím vlastně podvedla celý národ,“ vzpomíná. Zato Zemanova a Špidlova vláda si podle něj zas tak špatně nevedly.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

21:37 Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes předstoupil před Sněmovnu, aby pohovořil o nouzovém stavu a požádal …