Minář založil nový spolek. Změní prý Česko k lepšímu

26.10.2020 17:39

Spolek Pro ČR. Tak se jmenuje nově vytvořené uskupení, které vytvořil bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář. Podle svých slov chce měnit Česko k lepšímu. Píše to server Aktuálně.cz.

Minář založil nový spolek. Změní prý Česko k lepšímu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář

Spolek Pro ČR si podle Mináře klade za cíl vytvořit svobodnou, spravedlivou a bezpečnou zemi. Chce vytvořit sílu, která změní Česko k lepšímu. Podle dokumentů „sní o zemi s kvalitními politiky i aktivními občany“. 

„Sníme o zemi rozkvétající: svobodné i zodpovědné, spravedlivé i bezpečné, o zemi, kde se na nikoho nezapomíná. Věříme, že pokud se v tomto úsilí o pozitivní proměnu naší země spojí lidé, kteří to vidí stejně, vytvoří společně sílu, která promění Českou republiku k lepšímu,“ píší dokumenty, kdy je mimo jiné uvedeno, že Minář byl jako předseda zapsán do rejstříku 16. října. Spolek byl vytvořen o měsíc dříve. 

Jako předseda a zároveň jediný člen byl v zakládacích dokumentech uveden Pavel Hošek. Ten působí ve vedení Nadace Světový Étos – Centrum Prokopios. 

Minář odešel koncem září z vedení Milionu chvilek, přímo z hnutí odešel 5. října. Nástupcem Mináře v jeho funkci je Benjamin Roll. Ten oznámil, že spolek je bytostně občanská iniciativa rostoucí zdola. Jako taková podle něj nikdy nebude kandidovat ve volbách. Hnutí Milion chvilek vzniklo po sněmovních volbách v roce 2017. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

5:00 Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

Neskákat do ekologie bezhlavě a nekopírovat jednostrannou a hysterickou linii. Racionalita musí zvít…