Mináře vyhlásili vycházející hvězdou evropské politiky. A Johana Hovorková hned začala jásat...

04.01.2020 10:22

Britský deník The Times zařadil hlavního organizátora loňských protivládních demonstrací v Česku Mikuláše Mináře ze spolku Milion chvilek mezi dvacet vycházejících hvězd, které je dobré vést v patrnosti v nadcházejícím roce. A u Pavla Šafra uvádějí hned několik důvodů, proč je tato zpráva dobrá. Především prý pro lepší vnímání Česka v zahraničí, kde alespoň zjistí, že ne každý je voličem Andreje Babiše.

Mináře vyhlásili vycházející hvězdou evropské politiky. A Johana Hovorková hned začala jásat...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář

„O České republice se píše v zahraničí konečně také pozitivně,“ píše ve svém komentáři Jana Hovorková. Připomněla, že např. do prestižního The New York Times se Andrej Babiš dostal hned několikrát jako typický příklad oligarchy, který zneužívá svého postavení při získávání evropských peněz.

Radost projevila nad tím, že nyní se díky Minářovi opět veřejnost v zahraničí dozví, že ne každý Čech je zároveň voličem Andreje Babiše a Miloše Zemana. „Ukázat konkrétní osobnosti a činy je další krok pro to, aby i pro nezainteresované čtenáře získalo dění v České republice další rozměr,“ dodává.

Minář i jeho kolegové si podle Hovorkové ocenění zaslouží. Organizátoři demonstrací jsou prý schopni naslouchat svému okolí, posouvat se dál a přijmout kritiku. „Spolek Milion chvilek ukázal, že bez odvahy nelze dokázat vůbec nic,“ zdůraznila.

Za nejdůležitější však považuje to, že spolu s Mikulášem Minářem byli deníkem The Times oceněni všichni aktivní občané, kterým záleží na doopravdy lepší budoucnosti České republiky. „Svět to vidí. A proto mají protesty smysl, ať někteří skeptici pořád dokola opakují, že jsou zbytečné. Článek v The Times je jen další důkaz,“ uzavírá Hovorková.

Předseda spolku Milion chvilek se jako vycházející hvězda deníku The Times ocitl například ve společnosti osobností, jako je španělská princezna Leonor, nový bavorský premiér Markus Söder či ruský opoziční aktivista Jegor Žukov.

List připomíná, že třicet let po zvonění klíči během sametové revoluce v roce 1989 nyní mladí lidé v Praze vycházejí do ulic téměř každý týden. „Tentokrát je protest namířen proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi, prezidentovi a premiérovi, kteří jsou viněni z podrývání vlády práva a umožnění vzestupu korupce,“ uvádí konzervativní deník.

„Šestadvacetiletý iniciátor protestů, student Univerzity Karlovy se zálibou v hořčicově žlutém oblečení Mikuláš Minář výrazně připomíná herce Damiana Lewise,“ všímá si autor příspěvku. Již vážněji dodává, že se Minářovi podařilo zorganizovat největší demonstrace od roku 1989, z nichž poslední se zúčastnilo na 250.000 lidí. Tvrdí rovněž, že se Minář stává „klíčovým hráčem v české politice“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Puč proti Zemanovi. Pravda vyšla. Právník uhranul

13:43 Puč proti Zemanovi. Pravda vyšla. Právník uhranul

Podle právníka Jiřího Vyvadila, bývalého poslance i senátora, nesledujeme v posledních hodinách nic …