Ministerstvo obrany podepsalo s kopřivnickou Tatrou smlouvu na servis Pandurů

29.09.2020 15:02

Smlouvu v hodnotě více jak dvě miliardy korun na servis kolových transportérů Pandur, které jsou ve výzbroji české armády, podepsalo Ministerstvo obrany s kopřivnickou zbrojovkou. Ta zajistí servis bojových vozidel pro příští čtyři roky. „Pro nás je důležité to, že servisní firma je z České republiky, to znamená, že tím podporujeme i domácí průmysl,“ uvedl mluvčí resortu Pejšek.

Ministerstvo obrany podepsalo s kopřivnickou Tatrou smlouvu na servis Pandurů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obrněný transportér Pandur II 8×8
reklama
Tatra Defence vehicle, která patří do holdingu Czechoslovak group, v současné době zároveň kompletuje pro českou armádu první kus obrněného vozidla TITUS. Firma má na základě kontraktu dodat do tří let celkem 62 obrněnců ve třech různých specifikacích. Vojsko je bude využívat jako spojovací a velitelské vozy nebo místo koordinace palebné podpory." Do konce příštího roku vyrobíme prvních šest předsériových vozidel," potvrdil Tomáš Mohapl, ředitel Tatra Defence vehicle. 
 
Oblíbenost společnosti TATRA dokládá i další zakázka. Společnost Tatra Trucks, patřící do stejného holdingu CSG, bude zásobovat hasičské jednotky spolkové země Braniborsko. Celkem 41 hasičských speciálů TATRA FORCE 4X4 bude zasahovat v těžce přístupných zalesněných oblastech. Právě mimořádné vlastnosti podvozků TATRA, které zvládnou i těžký terén, byly důvodem, proč německá hodnotící komise dala přednost kopřivnické automobilce před modely jiných značek.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…