Ministerstvo zřídilo konto, na které mohou poslanci posílat peníze na pomoc Ukrajině

19.09.2014 12:49 | Zprávy

Ministerstvo zahraničí otevřelo zvláštní konto, na které mohou poslanci posílat peníze na humanitární pomoc Ukrajině, jejíž východní část byla postižena boji mezi vládními vojáky a proruskými separatisty. Sněmovnu o tom dnes informoval lidovec Tomáš Podivínský.

Ministerstvo zřídilo konto, na které mohou poslanci  posílat peníze na pomoc Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání poslanecké sněmovny

Poslanci by podle jeho doporučení měli přispívat částkou 2500 korun, celkem by se tedy mohlo vybrat půl milionu korun. „Za to se dá pořídit humanitární pomoc celkem účinně," podotkl Podivínský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjurovy lži: Rychlá finanční pomoc a 40 miliard na obnovu. Plnění slibů však v nedohlednu

4:43 Stanjurovy lži: Rychlá finanční pomoc a 40 miliard na obnovu. Plnění slibů však v nedohlednu

„Vůbec si nedovedu představit, že to, co si dovolil ministr financí, bych si dovolila já či některý …