Ministr Hamáček: Ve volebních místnostech budou k dispozici roušky pro voliče

08.09.2020 14:14

Vláda se dohodla, že pro blížící se krajské a sněmovní volby uvolní 3,2 milionu roušek do volebních místností. Pokud se výrazně zhorší epidemiologická situace, Česká pošta také doručí seniorům do tří dnů respirátory. Roušky pro voliče ve volebních místnostech navrhl ministr vnitra Jan Hamáček.

Ministr Hamáček: Ve volebních místnostech budou k dispozici roušky pro voliče
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami.V krizi vás ochráníme- slogan, který představil předseda ČSSD Jan Hamáček

„Vláda dnes odsouhlasila můj návrh, aby ve volebních místnostech byly k dispozici roušky pro voliče. Vládu jsem informoval, že Česká pošta je připravena v řádu dnů distribuovat respirátory ohroženým skupinám obyvatel, pokud o tom na návrh odborníků rozhodne vláda,“ informoval ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. 
 
Ve volebních místnostech se budou dodržovat i další bezpečnostní opatření, bude zde volně dostupná dezinfekce, voliči budou muset dodržovat rozestupy a budou povinni nosit roušky. Pokud bude volič v době voleb v karanténě, bude mít možnost hlasovat z auta či si bude moci vyžádat příjezd speciální volební komise s přenosnou volební schránkou.
 
I volební komise bude mít povinnost nosit roušky a ochranné rukavice. Volič do volební místnosti vstoupí s rouškou a vydezinfikuje si ruce. Poté se prokáže platným průkazem a pro identifikaci si v bezpečné vzdálenosti na chvíli sundá roušku. Dvoumetrové odstupy bude muset dodržovat i od ostatních voličů.
 
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Navrácení Ukrajinců

Proč by měli Ukrajinci, kteří už na Ukrajině nežijí třeba 20 let jít nyní za Ukrajinu bojovat? Nebo i ti, co jít bojovat nechtějí z jakýchkoliv důvodů, proč je nutit? Navíc nechápu to, že nejdřív jste vehementně podporovali přijetí uprchlíků z Ukrajiny a teď je zas tlačíte k návratu. Zamýšlel jste s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

10:07 Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

Zblblí Češi na všechno skočí Andreji Babišovi. Tak se v minulosti vyjádřil někdejší elitní hokejista…