Ministr Hamáček: Ve volebních místnostech budou k dispozici roušky pro voliče

8. 9. 2020 14:14

Vláda se dohodla, že pro blížící se krajské a sněmovní volby uvolní 3,2 milionu roušek do volebních místností. Pokud se výrazně zhorší epidemiologická situace, Česká pošta také doručí seniorům do tří dnů respirátory. Roušky pro voliče ve volebních místnostech navrhl ministr vnitra Jan Hamáček.

Ministr Hamáček: Ve volebních místnostech budou k dispozici roušky pro voliče
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami.V krizi vás ochráníme- slogan, který představil předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama
„Vláda dnes odsouhlasila můj návrh, aby ve volebních místnostech byly k dispozici roušky pro voliče. Vládu jsem informoval, že Česká pošta je připravena v řádu dnů distribuovat respirátory ohroženým skupinám obyvatel, pokud o tom na návrh odborníků rozhodne vláda,“ informoval ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. 
 
Ve volebních místnostech se budou dodržovat i další bezpečnostní opatření, bude zde volně dostupná dezinfekce, voliči budou muset dodržovat rozestupy a budou povinni nosit roušky. Pokud bude volič v době voleb v karanténě, bude mít možnost hlasovat z auta či si bude moci vyžádat příjezd speciální volební komise s přenosnou volební schránkou.
 
I volební komise bude mít povinnost nosit roušky a ochranné rukavice. Volič do volební místnosti vstoupí s rouškou a vydezinfikuje si ruce. Poté se prokáže platným průkazem a pro identifikaci si v bezpečné vzdálenosti na chvíli sundá roušku. Dvoumetrové odstupy bude muset dodržovat i od ostatních voličů.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…