Ministr Havlíček hájil vládní opatření před opozicí: Kovid se žene celou Evropou

09.10.2020 11:05

Nárůst počtu nových případů nemoci covid-19 v Česku v posledních dnech láme rekordy. Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) ve čtvrtek v pořadu Události, komentáře na ČT24 uvedl, že jsme v bezprecedentní situaci, kdy se covid žene Evropou. Zástupci opozičních stran na vládu uhodili, že při druhé vlně selhala a stále nepředložila analýzu dat.

Ministr Havlíček hájil vládní opatření před opozicí: Kovid se žene celou Evropou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček

„Díváme se na to, jak se restrikce nebo opatření zavádějí jinde v Evropě. Faktem je to, že dneska je u nás strmý růst, respektive jsme na rekordních číslech,“ uvedl ministr Havlíček.

„Prostě jsme v bezprecedentní situaci, která tady historicky nebyla, covid se žene Evropou,“ hájil Havlíček vládní kroky. Určitá míra nejistoty, jakým způsobem k tomu přistoupit, je podle něj ve většině zemí podobná.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Místopředseda ODS Martin Baxa v pořadu Události, komentáře kritizoval vládu, že se jí situace vymkla kontrole. „Vláda selhala a nechala rozjet druhou vlnu koronaviru,“ konstatoval politik, který vyzval občany k akceptování nových opatření.

Na vážnost situace upozorňoval i předseda lidovců Marian Jurečka. „I já velmi apeluji na to, aby lidé dodržovali ta opatření, která vláda představila, abychom to dokázali vydržet,“ sdělil.

K posouzení situace mu však chybí analýza dat. „Aby tady pan ministr mohl vystoupit a řekl, že z dat z trasování nebo z dat z eRoušky víme, že nejčastější místa přenosu jsou tato a tato, a proto tady děláme omezení pohybu osob,“ řekl.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Souhlasil s ním předseda SPD Tomio Okamura, podle kterého stát nemá tvrdá data, kterými by přísnější opatření podložil. „Vláda pro počty mrtvých, které vykazuje, nemá žádný důkaz. Není jasné, kolik lidí skutečně zemřelo na covid. Problém je i to, že se potvrdilo, že ruku v ruce nejdou ekonomická opatření,“ zdůraznil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…