Ministr Stropnický se prý možná zalekl odborníka. Senátor Veleba se ozval

27.09.2014 16:25

Senátor Jan Veleba (SPO) žádá ministra obrany Martina Stropnického, aby se veřejně vyjádřil k tomu, jak velkou bojeschopnou silou disponuje český stát v případě krize. Odborný materiál, který má prý Veleba k dispozici, ukazuje, že k okamžitému nasazení máme jen 4500 vojáků, což není mnoho, mírně řečeno.

Ministr Stropnický se prý možná zalekl odborníka. Senátor Veleba se ozval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba

Předseda SPO a senátor Jan Veleba si nedávno v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz posteskl nad tím, jak slabá se zdá česká armáda. Bojeschopných vojáků, které by bylo možné nasadit v době ohrožení, je jen pár tisíc, a to je podle Veleby třeba změnit. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) prý chtěl senátorovi vysvětlit, že se věci mají trochu jinak, než se zdá, ale společnou schůzku na toto téma odložil tolikrát, že se Veleba chtě nechtě zamyslel nad tím, co ho k tomu vedlo.

Celý text senátora si můžete přečíst ZDE.

„Na jednání jsem chtěl panu ministrovi předat náš analytický materiál Armáda ČR – současnost a budoucnost sestavený skupinou skutečných odborníků z naší odborné komise pro armádu. K jednání ovšem nedošlo a pan ministr postupně zrušil tři dohodnuté termíny, které sám navrhl. Domnívám se, že možná proto, že mne měl doprovodit můj poradce v otázkách obrany generálmajor v záloze a bývalý zástupce ČR v centrále NATO Hynek Blaško,“ prohlašuje senátor.

A pokud je na tom naše armáda lépe, než se může zdát, Veleba ministra žádá, aby to doložil alespoň veřejně, když už se k tomu prý neměl osobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…