Ministr Toman dál vyměňuje náměstky

26.07.2013 8:56

Nálepky člena mocného potravinářsko-zemědělského klanu se už asi ministr zemědělství Miroslav Toman nezbaví. MF Dnes si však spíše všímá jeho konkrétních kroků v úřadu, a to zejména personálních změn. Toman odvolal už třetího náměstka.

Ministr Toman dál vyměňuje náměstky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr zemědělství Miroslav Toman

K pověsti člena klanu přispívá mimo jiné skutečnost, že Miroslav Toman starší byl posledním komunistickým ministrem zemědělství. O jeho rodině se také mluví v souvislosti s údajnými dluhy z podnikání a MF Dnes připomíná i dar 150 tisíc korun. Tyto peníze věnoval bratr ministra Miloši Zemanovi na volební kampaň.

Od svého nástupu do funkce už Toman stačil vyměnit tři náměstky a stal se tak prý jedním z nejaktivnějších „čističů“ vlády. Za to se na jeho hlavu snáší kritika politiků.

Lidé z oboru však mluví jinak. MF Dnes uvádí, že podle nich se Toman skutečně může nazývat odborníkem. „Je po velmi dlouhé době prvním, se kterým se mohu bavit odborně a který nepotřebuje ke komunikaci poradce – tlumočníky,“ řekl šéf Agrární komory ČR Jan Veleba. MF Dnes píše, že Tomanovy kroky lze také chápat jako odpolitizování úřadu. Včera po dohodě odešel z funkce prvního náměstka Vilém Žák (ODS). Část jeho agendy převezme dosavadní náměstek ministra pro místní rozvoj Jan Sixta.

Dotáhnout dotační programy je jednou z priorit

K prioritám Miroslava Tomana ve funkci patří dokončení vyjednávání české pozice v rámci Společné zemědělské politiky EU pro plánovací období 2014 – 2020. Ve hře je prý 250 miliard korun. Značnou důležitost Toman přikládá i odstranění škod po povodních. MF Dnes dodává, že se mu již podařilo navýšit rozpočet na tyto účely o dvě miliardy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzka se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzka se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…