Ministr Vojtěch bude jednat s řediteli nemocnic o testování

28.07.2020 6:30

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se dnes sejde s řediteli nemocnic, které spadají pod jeho úřad. Jednat budou o posílení kapacit testování na covid-19 v těchto zařízeních. Ministr v pondělí uvedl, že kapacita testování by se měla zvýšit ze současných 4000 vzorků denně na 15 000.

Ministr Vojtěch bude jednat s řediteli nemocnic o testování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

V době největšího náporu na začátku května to bylo přes 9000 testů denně. Opozice mluví o tom, že kapacita by měla být až 30 000 testů za den.

Ministerstvo zdravotnictví zřizuje devět fakultních nemocnic a další dvě nemocnice v Praze – Nemocnici Na Homolce a Nemocnici na Bulovce. Podle Vojtěcha by měly vytvořit páteřní síť pro provádění testů. Další místa by se přidávala při vyčerpání této základní kapacity. Kvůli zvýšenému výskytu nákazy v hlavním městě o tom ministr v pondělí jednal s představiteli pražských nemocnic. Ve čtvrtek by chtěl představit celkovou strategii pro testování.

Bulovka, jako nemocnice zaměřená dlouhodobě na infekční choroby, testovala v době největšího náporu epidemie asi 670 vzorků denně. Podle zjištění ČTK z minulého týdne fakultní nemocnice mohou za den otestovat na covid-19 většinou mezi 100 až 300 vzorky denně, ale v Olomouci až 2500 vzorků.

Povolení testovat na nový koronavirus má v Česku 106 laboratoří, kromě nemocnic a zdravotních ústavů jde většinou o soukromá zařízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…