Ministr zdravotnictví zakáže Nemocnici Na Homolce nakupovat přes dceřiné firmy

25.06.2014 14:55 | Zprávy
autor: vam

Sociálnědemokratický ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček ještě tento týden zakáže státní Nemocnici Na Homolce nakupovat léky a zdravotnický materiál přes své dceřiné společnosti. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Ministr zdravotnictví zakáže Nemocnici Na Homolce nakupovat přes dceřiné firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

„Pošlu řediteli naprosto jasný příkaz. Musí zavést systém, který je standardní ve všech jiných přímo řízených nemocnicích, tedy dceřiné společnosti zrušit a nakupovat přímo do nemocnice," řekl ministr Němeček serveru iHNed.cz.

Na pochybné zakázky Homolky měl v minulosti opakovaně upozorňovat protikorupční nadační fond.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Vydání Babiše

Na to, aby nebyl Babiš vydán se teď svádí dost věcí – rozumějte jeho rozhodnutí, kterými si nechce proti sobě poštvat své spojence. Co ale myslíte že nastane, až se rozhodne o jeho nevydání? Změní se jeho postoj ke koaličním partnerům a k tomu, jak bude rozhodovat a vystupovat? A.K.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po akci Milionu chvilek vládní poslankyně řekla, jak to v ČR dopadne

10:10 Po akci Milionu chvilek vládní poslankyně řekla, jak to v ČR dopadne

DENÍK POSLANKYNĚ Demonstranti, jak prokázala mnohá videa přímo z akce, ani často nevědí, proč tam js…