Ministryně Marksová chce zničit tradiční rodinu, varuje europoslanec Zdechovský

05.11.2016 14:18

Europoslanec Tomáš Zdechovský se bojí o tradiční českou rodinu. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) ji údajně hodlá zničit.

Ministryně Marksová chce zničit tradiční rodinu, varuje europoslanec Zdechovský
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

„Ministryně Michaela Marksová-Tominová se rozhodla jít proti svým sociálnědemokratickým voličům a zlikvidovat tradiční rodinu. Jen tak lze po studiu hodnotit návrhy paní ministryně na tzv. prorodinná opatření, která mají ‚pomoci‘," píše Tomáš Zdechovský v textu uveřejněném na blogu serveru iDnes.cz.

Jak k tomu dospěl? Marksová prý chce podřídit rodinu kontrole státu, jak to vidíme např. v Norsku.  Poukázal na nápad zrušit daňovou slevu na nepracujícího manžela či manželku. Tato daňová sleva je podle europoslance jasným prorodinným opatřením.

„Ministryně Marksová však chce tuto možnost zrušit. Chápu, že některé matky chtějí hned po povinné mateřské nastoupit do práce, ale naštěstí převažují takové, které chtějí dát svůj čas výchově dětí. Tak proč jim tuto možnost brát? Proč diskriminovat rodiče, kteří vsází na výchovu svých dětí, která je po mnoho let odzkoušená a osvědčila se? Proč nepodpořit ženy a muže, kteří se svobodně rozhodli i za cenu nižších příjmů rodiny se jí věnovat?“ ptá se Zdechovský.

Celý komentář najdete zde

Politik má za to, že Marksová před tradiční rodinou upřednostňuje školky – údajně ve jménu neomarxistické ideologie. Nejen že podobné plány prosazovali již komunisté za minulého režimu, ono jde navíc o plány dost nerealizovatelné. Stát nemá kapacitu na to, aby mohl ve školkách umístít všechny děti od dvou let.

„Jako rozhazování peněz lze označit návrh na zavedení plošného vyplácení porodného ve výši 13 tisíc korun pro všechny děti. Porodnost je potřeba podporovat, ale myslím si, že tento příspěvek by měl zůstat adresný. Rodiny s nadprůměrnými příjmy jej nepotřebují a nebývá pro ně v založení rodiny motivační, kdežto pro ty sociálně slabší znamená dost peněz, které jim pomáhají lépe zvládat výchovu dětí. Umím si proto spíše představit, že by porodné pro ty, kteří ho potřebují, mohlo být vyšší než v současnosti, plošné zavedení porodného ale nemá logiku,“ pokračuje v důrazné kritice ministryně.

Nemluvě o tom, že smyslem tohoto příspěvku nemá být jen plození jednoho dítěte za druhým, ale také řádná výchova potomků. Tím nejhorším nápadem vůbec je podle Zdechovského myšlenka, že stát umožní umělé oplodnění žen bez partnerů, a to do 43 let věku ženy. Zdechovský považuje těhotenství v tomto věku za rizikové a dítě, které se následně narodí, bude žít v neúplné rodině, což ho poznamená.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …