Ministryně spravedlnosti: Bradáčovou ani Zemana odvolat neplánuji

17.09.2013 13:38

Ministryně spravedlnosti v demisi Marie Benešová neplánuje změnu ve vedení vrchního a nejvyššího státního zastupitelství. Lenku Bradáčovou neodvolá ani nepodá návrh vládě na odvolání Pavla Zemana, označila to za spekulace. Na dotaz ČTK dnes na tiskové konferenci na krajském soudě v Ústí nad Labem řekla, že ji plně zaměstnává občanský zákoník a rozpočet na příští rok.

Ministryně spravedlnosti: Bradáčovou ani Zemana odvolat neplánuji
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová
reklama

"Ty spekulace nevzešly z mé strany a mrzí mě. Slova, která jsem řekla, jen popisují můj názor na stav vrchního státního zastupitelství," uvedla Benešová. V rozhovoru pro Týden ministryně řekla, že výsledky působení Bradáčové nejsou zřetelné. "Vrchní státní zastupitelství v Praze se zmítá v dusné pracovní atmosféře, která pramení z nedůvěry paní Bradáčové k starším a déle sloužícím státním zástupcům," řekla Týdnu Benešová. Z vedoucích funkcí proto podle ní odcházejí uznávaní odborníci a Bradáčová se obklopuje mladými stážisty, většinou z Unie státních zástupců, jejíž je předsedkyní.
   
"Jsem přesvědčená, že to paní vrchní státní zástupkyně dá do pořádku," uvedla Benešová s tím, že jako ministryně v demisi rozhodně nikoho odvolávat nehodlá. Odmítla také spekulace o blížícím se konci nejvyššího státního zástupce Zemana. "Je jednoduché někoho odvolat, ale není snadné někoho do té funkce najít," doplnila.

Se státními zástupci se Benešová měla sejít v září kvůli novému zákonu o státním zastupitelství, schůzku ale musela odsunout na další měsíc. "V současné době skutečně nedělám nic jiného než lítám kolem občanského zákoníku a rozpočtu. To jsou dvě témata, která mě naprosto vyčerpávají, takže ani státní zástupce v současné době neřeším," uzavřela ministryně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…