Miroslava Němcová: Zrušení poplatků pro ČT by mohlo vyústit v konec demokracie

09.03.2015 9:05

Prezidentovo prohlášení o podpoře zrušení koncesionářských poplatků vyvolalo ohlasy u politiků. Někteří z nich Zemanův návrh ostře kritizují, jiní ho podporují. Odpůrci Zemanova výroku hájí svůj postoj kvůli udržení demokratické povahy země. Na druhé straně ti, kdo podporují tento výrok, zdůvodňují svůj názor současnou neobjektivitou České televize, píše se na serveru Lidovky.cz

Miroslava Němcová: Zrušení poplatků pro ČT by mohlo vyústit v konec demokracie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ovládání od televize

Předseda strany KDU-ČSL Pavel Bělobrádek připustil, že Česká televize má nyní mnoho chyb, ale i přesto veřejnoprávní televizi Česká republika potřebuje, a z toho důvodu zde není prostor pro zrušení koncesionářských poplatků, nýbrž pro snahu o zlepšení kvality.

Martin Komárek z hnutí ANO si myslí, že prezidentův výrok byl přehnaný. Pokud by prý došlo ke zrušení koncesionářských poplatků České televizi, musela by následně být placena z rozpočtu nebo ze speciálních daní. Dle jeho názoru by měli být politici i prezident opatrní v hodnocení zpravodajství.

Celý text zde

Dle názoru předsedy ODS Petra Fialy není v současné době hlavním problémem kvalita a vyváženost zpravodajství veřejnoprávní televize, ale spíše většinové mediální vlastnictví Andreje Babiše. Podle Fialy tak má předseda strany ANO možnost využívat média k podpoře svých politických a podnikatelských cílů, což je nepřijatelné.

Na serveru lidovky.cz ostře kritizuje Miroslava Němcová z ODS názor prezidenta Zemana na zrušení koncesionářských poplatků. Dle Němcové je to nebezpečná hra, která může skončit se svobodou médií, jak bylo znakem totalitních režimů. Znamenalo by to prý konec demokracie.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste

Covidová taškařice

Pěkný den, pane Pavle. V jednu chvíli se zdálo, že očkování proti Covidu bude povinné a neočkovaným bude odepřeno právo pracovat. Podpořil byste takové nařízení vlády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

21:37 Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

Poslední předvolební prezidentskou debatu na Nově moderoval Reynolds Koranteng, stejně jako před prv…