Miroslava Němcová povzbudila národ

22.10.2020 13:51

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) na svém facebookovém profilu uvádí, že potřebujeme povzbuzení. Napsala to poté, co vláda včera vyhlásila nová opatření.

Miroslava Němcová povzbudila národ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

„V podstatě to připomíná jarní zastavení společenského života, kultury, ekonomiky. V pondělí jsme slyšeli, že se drastická opatření nechystají. Po dvou dnech je vše jinak. To znamená, že vláda nemá situaci pod kontrolou,“ míní Němcová.

Podle ní se nedůvěra veřejnosti nutně prohloubí, o to hůře následujícími týdny projdeme. „Naštvanost, zklamání, únava, obavy a smutek ze ztráty blízkých nám budou brát sílu, projdeme velmi tvrdou zkouškou,“ zmínila. 

„Na vládu nespoléhejme. Zvládneme to díky zdravotníkům, sociálnímu systému, pedagogům a rodičům, všem lidem v nezbytných profesích od policie po dopravu, živnostníkům, kteří navzdory likvidačním krokům vlády fungují dlouhá léta,“ dodala.

Jestli něco potřebujeme, je to dle jejích slov povzbuzení. „Proto vás všechny chci poprosit o pomoc. Nepodléhejme špatným zprávám, hledejme všechny dobré vnitřní síly, pracujme na psychické odolnosti. Mysleme na své rodiny, přátele, sousedy. Zatelefonovat nebo poslat jim e-mail můžeme vždy a věřte, že je to povzbudí. Rádi bychom je navštívili a objali. Když to nejde, dělejme to, co jde!“ zmínila. 

„Vždycky platilo, že dobrá vůle, vzájemná pomoc a víra v naše schopnosti pomohou překonat i nejtěžší překážky. Neoblomně věřím v to, že tyto pozitivní síly v sobě máme a dokážeme je ‚nakopnout‘. Přeji nám všem odhodlání, zdraví a nezapomínejme se radovat, kdykoli to půjde,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volby do Rady ČT má zvrátit Ústavní soud. Smoljakova finta s neziskovkami má pokračování

9:18 Volby do Rady ČT má zvrátit Ústavní soud. Smoljakova finta s neziskovkami má pokračování

Sněmovna zatím stále nevybrala čtveřici nových členů do Rady České televize. Do věci se aktivně vlož…