Místo dávek pro sympatizanty SPD investovat do eura. Výzva sociologa Gabala

14.11.2022 18:47 | Ze sítí

Sociolog a bývalý poslanec KDU-ČSL Ivan Gabal tvrdí, že kdyby se Česká republika řídila podle přání voličů SPD, seniorů a méně vzdělaných lidí, stále bychom tu měli komunismus a ruskou armádu. Informuje o tom na svém facebooku na základě ankety agentury Kantar o české pomoci Ukrajině.

Místo dávek pro sympatizanty SPD investovat do eura. Výzva sociologa Gabala
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

Podle agentury Kantar více než polovina Čechů zastává názor, že by mělo Česko dál pomáhat ukrajinským uprchlíkům. Podpora tohoto postoje však v říjnu klesla z březnových 65 % na 53 %. Naopak 45 % dotázaných s touto pomocí nesouhlasí.

„Pořád platí, že vůči Ukrajině a uprchlíkům jsou vstřícnější muži, lidé s vyšším vzděláním a zdaleka nejvíce voliči vládních stran. Na opačném konci názorového spektra stojí voliči SPD a KSČM,“ uvedla podle informací serveru Seznamzpravy.cz spoluautorka průzkumu Nikola Kopáčová.

Gabal míní, že Česko musí investovat do vzdělání, protože kdyby to bylo na nevzdělaných voličích SPD, tak by tu prý stále byl ještě komunismus a ruská armáda.

„Podle dat Kantaru jsou proti české pomoci Ukrajině a odstřižení od ruských energií méně vzdělaní, starší spoluobčané a voliči SPD. Je to v pořádku. Kdyby bylo podle nich, máme tu ještě komunismus a ruskou armádu. Investujme přednostně do vzdělání, eura a kybernetiky, ne do dávek pro chataře a káceče stromů z SPD,“ napsal Gabal na facebooku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …