Místopředseda KDU-ČSL se nebál a dorazil na sraz "huličů"

07.05.2012 17:12 | Zprávy

Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL, se jako jediný zástupce politických stran a sdružení, které nepodporují úplnou legalizaci užívání marihuany jako drogy, nezdráhal zúčastnit veřejné diskuse v rámci akce Million Marihuana March na pražské Parukářce.

Místopředseda KDU-ČSL se nebál a dorazil na sraz "huličů"
Foto: Martin Kovář
Popisek: Mladí lidovci nechali natisknout bankovky v nominální hodnotě 3,5 miliardy korun, které dovezli na kolečkách až k budově ministerstva školství

Bartošek jako terapeut, který pracoval v terapeutické komunitě více jak deset let se závislými, objasnil postoj lidovců:  "KDU-ČSL je pro nasazení konopí jako léčiva na lékařský předpis, ale odmítá plnou legalizaci. V postojích KDU-ČSL tak dochází k modernímu posunu ve vnímání potřebnosti a možných pozitivních efektů léčby konopím, což jistě mnohé překvapí. Plnou liberalizaci však strana nepodporuje.

Je důležité, aby bylo nemocným umožněno léčivé účinky této rostliny využívat a také podpořit domácí kontrolovanou produkci, aby nedocházelo k hromadnému a obtížně evidovatelnému dovozu rostliny z Holandska a třetích zemí. KDU-ČSL se dlouhodobě věnuje a chce věnovat zejména prevenci a osvětě v oblasti zneužívání návykových látek,“ dodal místopředseda Bartošek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: tan

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komentář: Zelinář Babiš na Národní třídě. Komu se předvádí?

16:57 Komentář: Zelinář Babiš na Národní třídě. Komu se předvádí?

Pískání, řev, v minulosti i vyhozené květiny. Andrej Babiš na Národní třídě je zárukou, že se někteř…