Místopředseda Svobodných: Běžné lidi na ulici už ODS nezajímá

01.06.2014 14:46

Místopředseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk patří k mladým nadějným konzervativním politikům. Časopis Týden s ním v pondělí přináší rozhovor. V něm Pajonk obhajoval populistickou kampaň strany do Evropského parlamentu a zisk mandátu označil za úspěch. V předvolební kampani prý zjistil, že se o ně lidé začínají více zajímat.

Místopředseda Svobodných: Běžné lidi na ulici už ODS nezajímá
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Tomáš Pajonk se v rozhovoru pro Týden netají tím, že zisk křesla v Evropském parlamentu pro Svobodné je velkou radostí i úspěchem. „Pro nás to je historický úspěch. Ale uvědomuji si, že kdyby to byly volby do sněmovny, ještě těch pět procent mít nebudeme. Leda by byla také tak malá volební účast. Myslím, že tentokrát jsme naše členy a příznivce dokázali namotivovat, aby k volbám přišli a udělali lokální agitaci. Plus jsme to podpořili tím, že kampaň byla silná i celostátně.“

Místopředseda Strany svobodných občanů si nemyslí, že jejich zisk souvisel s protestním hlasováním bývalých příznivců ODS. „Dlouhodobě dokážeme oslovit jiné skupiny lidí než bývalé voliče ODS, protest typu: teď to natřu ODS a hodím to Svobodným, až tak nefunguje. Když to řeknu ošklivě, tak běžné lidi na ulici už dnes ODS nezajímá,“ je přesvědčen Pajonk.

Zájem o nás roste

Tomáš Pajonk si pochvaloval, že zájem o Svobodné roste a také, že dobře zvolili témata pro kampaň. „Téma euronesmyslů bylo dobře zvolené, ač se nám konkurence smála, že jsme trochu populisté a Evropskou unii připodobňujeme na nedůležitých věcech. Ale lidí se daleko víc dotkne změna v balení jejich oblíbených potravin nebo zdražení energií než krize na Ukrajině,“ míní perspektivní politik Svobodných.

Nesnížili se Svobodní k tomu nejjednoduššímu populismu? zajímalo Týden.  „Ano. Ale to slovo populismus je strašně zprofanované. Demokracie přece je, že rozhodují voliči. My to děláme pro populus, pro lid. Takže je to vlastně dobře. Demagog je nadávka, ale populista politik, jenž svým tématem dokázal oslovit lidi. Nevnímám to pejorativně,“ odpověděl Pajonk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

16:38 Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

Jiří Pospíšil se stává mocným hráčem pražské politiky. Poté, co dovedl TOPku na výsluní, kdy se tato…