Mladá žena se slunila ve Vídni. Bohužel si ji vyhlédl ,,natěšený" muslimský migrant a...

26.06.2017 7:31

V rozlehlé zeleni v oblasti Donaupark ve Vídni došlo za bílého dne k pokusu o znásilnění, za kterým opět stojí migrant. Žena naštěstí volala hlasitě o pomoc a byla zachráněna ještě před tím, než se zvrhlíkovi z Blízkého východu podařilo čin dokonat.

Mladá žena se slunila ve Vídni. Bohužel si ji vyhlédl ,,natěšený" muslimský migrant a...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Donaupark, Donaucity a Dunaj ve Vídni

Donaupark patří k největším parkům ve Vídni a k odpočinku a relaxaci se sem uchyluje zejména v létě tisíce Vídeňanů. Patří k nim i nejmenovaná čtyřiadvacetiletá žena, která ovšem na svůj poslední zážitek z jinak malebného koutu na březích Dunaje nebude vzpomínat v dobrém. Jak uvádí deník Kronen Zeitung, slunila se zde právě v bikinách, když najednou ucítila, že jí někdo sedí na břiše. Když otevřela oči a podívala se, krve by se v ní nedořezal.

Jak se později ukázalo, přímo za bílého dne se ji pokusil znásilnit o rok mladší žadatel o azyl z Afghánistánu. Žena naštěstí neztratila duchapřítomnost, a i když násilník pokračoval ve svém úsilí, nepřestávala hlasitě křičet. Po několika vteřinách ji tak naštěstí uslyšel nejmenovaný muž, který byl na místě se svým psem. „Nejdříve jsem si myslel, že se někde jen tak baví nějaký milenecký pár. Až teprve o chvíli později jsem si uvědomil, že něco není v pořádku,“ vypověděl.

Anketa

Doporučujete ČSSD, aby podpořila v prezidentských volbách Zemana?

86%
14%
hlasovalo: 7963 lidí

„Rozběhl jsem se se svým psem tím směrem a zasáhl jsem. Chytil jsem toho muže do kravaty a takto jsem jej držel. Mezitím jsem požádal jednoho z přiběhnuvších studentů, aby zavolal policii. To už se k nám dostal jeden manželský pár a další student a společně jsme jej udrželi. Když si uvědomil, že už neuteče, snažil se rozbít si o strom hlavu. Oběť vypadala velmi vyděšeně a nejspíš utrpěla velké trauma. Na druhou stranu, díkybohu, že se nestalo ještě něco horšího.“

Proti přesile čtyř lidí neměl afghánský žadatel o azyl šanci a do pár minut na místo dorazila policie. Ta už násilníka zajistila a odvezla do vazby. Další vyšetřování ukázalo, že muž přišel do Rakouska ze své rodné země před šesti lety a doposud neměl žádný záznam v trestním rejstříku. V poslední době se žadatel o azyl zdržoval v patnáctém vídeňském obvodě Ottakring. Útočník na policejním okrsku přiznal, že přesně věděl, co dělá.

Před čtyřmi měsíci došlo jen několik set metrů odtud rovněž k pokusu o znásilnění. Jiný afghánský migrant zde napadl mladou ženu přímo před očima jejích dvou malých dětí, z nichž jedno ještě leželo v kočárku. Pachatel se na ženu vrhl, a kdyby neslyšeli její křik kolemjdoucí, mohlo vše dopadnout zle. Afghánec tvrdil, že je mu sedmnáct let, ale podle vyšetřování byl přibližně o osm let starší. Nicméně jeho skutečný věk se nepodařilo prokázat, a tak byl odsouzen k mírnějšímu trestu ve výši tří let. 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

19:07 Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

Exprezident Václav Klaus byl hostem moderátorky Very Renovici v pořadu Epicentrum Blesku. „Ani jedno…