Mladí komunisté na sjezdu: Budujme hnutí proti imperialistické válce

2. 12. 2012 10:19

V sobotu se v Olomouci uskutečnil 10. sjezd Komunistického svazu mládeže (KSM). Jednalo se o první jednání nejvyššího orgánu mladých komunistů od jejich mimořádného sjezdu, který v roce 2010 opět legalizoval organizaci, dříve rozpuštěnou ministerstvem vnitra.

Mladí komunisté na sjezdu: Budujme hnutí proti imperialistické válce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Z volební kampaně KSČM
reklama

 

Komunistická mládež na sjezdu zhodnotila svou činnost v uplynulém období, proces legalizace organizace a zapojení do současného protivládního hnutí, jehož je KSM aktivní součástí. Delegáti sjezdu dále například diskutovali zkušenosti z práce ve studentském hnutí, boje proti vládním snahám o zavedení školného a postupné privatizaci vzdělávacího systému. Komunistická mládež na svém jednání také zvolila nové vedení organizace a schválila úpravy stanov svazu.

Velká pozornost byla na zasedání mladých komunistů věnována dle jejich názoru akutní potřebě mírového, protiválečného a antiimperialistického hnutí. 10. sjezd KSM v této souvislosti přijal jako samostatný dokument Výzvu k budování protiválečného antiimperialistického hnutí v České republice, ve které komunistická mládež vyzývá k „budování hnutí proti imperialistické válce, které nebude omezeno jen na proklamace a symbolické, byť masové akce, ale svou rozhodností a akceschopností, s organizacemi a aktivisty v relevantních oblastech a v infrastruktuře společnosti, dokáže klást odpor realizaci imperialistické válečné politiky a válečných zločinů, jakkoliv je probíhající válka blízká nebo vzdálená.“

Pozdravy z mnoha zemí

Na sjezdu se řešila také příprava 18. světového festivalu mládeže a studentstva, který se za účasti tisíců mladých lidí z celého světa uskuteční v příštím roce v jihoamerickém Ekvádoru a KSM se na její organizaci aktivně podílí.

Sjezd komunistické mládeže obdržel pozdravy od představitelů KSČM a dalších partnerů i od řady organizací mládeže z mnoha zemí. Světová federace demokratické mládeže, jíž je KSM členem a která sdružuje desítky milionů mladých lidí celého světa, zaslala pozdrav, kde mimo jiné konstatuje: „Světová federace demokratické mládeže podporovala KSM v době antikomunistických útoků a vládních snah o jeho zákaz v minulých letech. Víme, že to byl historický střet a znovu deklarujeme, že budeme vždy stát na straně KSM ve všech jeho zápasech.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

12:36 Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

Petr Fiala na Facebooku varoval, aby se z Česka nestala nevzdělaná východní kolonie, která by byla „…