Mladistvý zmlátil dva školáky, přitom se hovořilo o „placení“. Romea dementuje: Nebyl to rasistický útok Romů, chtěl se jen předvést jako hrdina

12.10.2017 22:14

Rvačka v Lounech mezi dětmi se stala předmětem diskusí. Během posledních dní se masově šíří po sociálních sítích a reagují na ni vedení města i policie. Velmi ostře se ozval i server Romea.cz.

Mladistvý zmlátil dva školáky, přitom se hovořilo o „placení“. Romea dementuje: Nebyl to rasistický útok Romů, chtěl se jen předvést jako hrdina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz

Agresivní útok mladíka na dva školáky se měl odehrát v Holarových sadech v Lounech. Server Deník.cz napsal, že mladistvý útočník je členem bandy, jež po dětech ve městě požaduje peníze. „Kdo je nedá, toho zmlátí,“ cituje místní Deník. Obdobně, tedy o vydírání mladších dětí v souvislosti například s penězi na cigarety, hovoří i server Novinky.cz.

Původní text serveru Novinky.cz ZDE.

Internetem se šíří záznam, na kterém agresor oslovovaný jako „Pepa“ opakovaně dva školáky bije pěstí, do jednoho kope, i když se svíjí na zemi. Přihlížející děti si jej natáčely. Jen jeden z přítomných se snažil celému incidentu zabránit.

Incident se měl odehrát v pondělí, na internetu se objevil ve středu. Vyvolal značný rozruch, reagovali na něj radnice, policie i jeden poslanec. Vedení města Louny vyzvalo všechny, kdo by se s takovým jednáním setkali, aby jej okamžitě hlásili. Policie posiluje hlídky u škol.

Proti článkům se ostře ohradil server Romea.cz, který informace rovnou označil za lživé. Popřel, že by se jednalo o rasistický útok romských mladíků, jak se prý také píše. Jako zdroj si vzal Juraje Jonáše z lounského Centra pro rozvoj menšin. „Já toho kluka znám. Moje dcera i můj syn s tou jeho dívkou chodí do školy, není to Romka, takže povídačky o rasistickém útoku na bílé kluky jsou nesmysl,“ zní klíčová věta jeho vysvětlení.

Původní text serveru Romea.cz ZDE.

Romea rovněž pobouřeně odmítla, že by agresivita byla spojena s majetkovou trestnou činností. Server předkládá verzi, ve které si měl mladík, jemuž je 15 let, sjednat schůzku se školáky, aby se zastal své dívky. Chtěl se prý předvést jako hrdina. Server uzavírá, že šlo o domluvenou „bitku“ a že motivem rozhodně nebyl finanční zisk.

Z videa je zřejmé, že průběhem „domluvené“ bitky byli všichni přihlížející zaskočeni, v jednu chvíli od agresorových souputníků zřetelně zazní nervózní „netoč to“. Oba jeho podle Romea.cz předem smluvení soupeři se nijak nebrání, jen se chrání před jeho údery. Pokud jde o motivaci útoku, ze záznamu je zřetelně slyšet: „Oni zaplatili, nech je bejt.“

Jak tedy skutečně celá situace proběhla, se nyní budou snažit vyřešit policisté. Ti – jak státní, tak městští nyní posílili i dohled v okolí škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

8:07 Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

Maďarský parlament schválil zákon týkající se LGBT komunity a z některých dalších evropských zemí za…