Mladý Stropnický se rozjel: Babiš je gauner. Krmí nás sajrajtem, patří do basy

07.05.2017 8:46

Šéf Zelených Matěj Stropnický se pořádně rozohnil kvůli ministrovi financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Stropnický má za to, že budovatel Agrofertu v žádném případě nepatří do vlády, nýbrž za katr.

Mladý Stropnický se rozjel: Babiš je gauner. Krmí nás sajrajtem, patří do basy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický
reklama

Někdejší náměstek pražské primátorky z Babišova hnutí ANO Adriany Krnáčové Matěj Stropnický se na sociální síti Facebook zhurta obul do ministra financí. V týdnu prý zhlédl film Selský rozum o Babišově podnikání a nestačil se divit. Tvůrci filmu tvrdí, že nás Babiš krmí „sajrajtem“ vyráběným v jeho firmách a své konkurenty likviduje nepřijatelným způsobem. Kromě toho se Babiš údajně dopouští daňových úniků a k dovršení všeho zlého podle Stropnického Babiš manipuluje se svými médii a lže o tom, že to nedělá.

„Vždyť ten člověk je normální gauner. Nejenže neměl a nemá být ve vládě, ten má normálně sedět. Krmí nás sajrajtem, odírá své zaměstnance, zamořuje prostředí, kde podniká, likviduje své dodavatele, pole sype vlastní chemií, od nás daně vybírá do pětníku, sám je ale neplatí, manipuluje s informacemi, lže o tom, že to nedělá... A to celé si šel pohlídat do politiky, aby na něj nikdo nemohl,“ píše Stropnický.

Šéf Zelených je přesvědčen, že Babiš musí v politice skončit.

Je třeba dodat, že holding Agrofert nyní nepatří Andreji Babišovi, nýbrž svěřeneckému fondu, který nechal Babiš založit, aby po formální stránce vyhověl zákonu o střetu zájmů.

Matěj Stropnický doslova napsal:

viděl jsem v týdnu nový film Selský rozum o Babišově podnikání: ve Vodňanech, Kostelci u Jihlavy, v Kroměříži, na Znojemsku. Třicetiprocentní podíl masa v salámech (masokombinát Kmotr), likvidace menších zemědělců nepřátelským převzetím (Agro Jevišovice), agenturní najímání zaměstnanců načerno a z toho daňové úniky (Vodňanské kuře), dovozy zbytkového masa na řízky z Německa a kuřat z Polska přebalených a vydávaných za česká (tamtéž), paralyzovaná inspekce životního prostředí v gesci ministerstva pod ANO a na nátlak starosty za ANO nenařízené posuzování vlivů na životní prostředí při rozšiřování počtu udíren, ve smradu z nichž se udí Kroměřížští. Vždyť ten člověk je normální gauner. Nejenom, že neměl a nemá být ve vládě, ten má normálně sedět. Krmí nás sajrajtem, odírá své zaměstnance, zamořuje prostředí, kde podniká, likviduje své dodavatele, pole sype vlastní chemií, od nás daně vybírá do pětníku, sám je ale neplatí, manipuluje s informacemi, lže o tom, že to nedělá...a to celé si šel pohlídat do politiky, aby na něj nikdo nemohl. No DOST, prostě dost: Babiš musí v politice skončit. A v zápětí s podnikáním a vzápětí v chládku. Bude to těžkej boj, ale jdeme do toho.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …